NY Islanders - New Jersey 3:2 SNŽidlický se stal třetí hvězdou zápasu. Jágr dvakrát asistoval, Ďáblové přesto nevyhráli

New York

Hokejisté New Jersey padli v zámořské NHL počtvrté v řadě. Ďáblové podlehli na ledě New Yorku Islanders 2:3 po samostatných nájezdech. Týmu z Newarku nepomohly k výhře ani kvalitní výkony Marka Židlického a Jaromíra Jágra, kteří zařídili oba góly hostů. První jmenovaný byl vyhlášen třetí hvězdou střetnutí.

Jaromír Jágr (68) je sice nejproduktivnějším hokejistou New Jersey Devils, jinak ale příliš radosti nezažívá.

Ďáblové toužili v Nassau Coliseum přerušit sérii nezdarů a po úvodních dvaceti minutách mohli být spokojeni. Ve 12. minutě měli Devils poprvé v utkání výhodu přesilovky a naložili s ní na výbornou. Americký forvard Anders Lee se na trestné lavici zdržel jen necelou minutu. Jágr posunul puk na Gomeze, ten nabil na modrou Židlickému, který tvdou ranou propálil Haláka.

Za další tři minuty si všichni tři borci role vyměnili. Přes Židlického a Jágra se dostal puk až k mantinelu na hůl Gomeze. Ten se následně snažil najít hvězdného křídelníka před brankou, kotouč však lehce tečoval bruslí obránce Višňovský a Halák inkasoval podruhé.

Od druhé třetiny ale začali na ledě úřadovat Ostrované. Ve druhé i třetí třetině soupeře přestříleli a za svou aktivitu sklidili ovoce. Zkraje prostřední dvacetiminutovky nejprve snížil Bailey a v polovině třetí periody Martin srovnal na 2:2. Prodloužení vítěze neurčilo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich zkusil štěstí i Židlický, jenže neuspěl. Rozhodnutí nakonec padlo v páté sérii. Domácí Bailey nejprve proměnil, a protože Josefson na druhé straně nedal, radovali se z bonusového bodu Islanders.

Ostrované uspěli v dovednostní činnosti i pošesté v sezóně a v tabulce Východní konference stíhají vedoucí Pittsburgh. Na Tučňáky aktuálně ztrácejí dva body. Devils jsou ve Východní konferenci třináctí, osmí Rangers mají o čtyři body více.

Buffalo rozhodlo v nájezdech

Po třízápasové pauze se do sestavy Ottawy vrátil uzdravený Milan Michálek, z výhry proti Buffalu se ale netěšil. Zápas plný zvratů dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným exekutorem křídelník Sabres Matt Moulson.

Buffalo zvítězilo v NHL již počtvrté za sebou, před vlastním publikem dokonce pošesté v řadě, což se mu naposledy podařilo v lednu 2007. Jen na střídačce Šavlí zůstal brankář Michal Neuvirth.

Pittsburgh bez zdravotně indisponovaného Sidneyho Crosbyho zdolal doma Tampu Bay 4:2. Gólem a nahrávkou přispěl k triumfu Steve Downie. Blesky postrádaly na ledě české hráče Gudase a Paláta. Prvního sužují žaludeční potíže, druhý laboruje se zraněním v dolní části těla.

Výsledky NHL:
NY Islanders - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. a rozhodující sam. nájezd Bailey, 51. Martin - 13. Židlický (Jágr), 16. Gomez (Jágr, Židlický). Střely na branku: 33:28. Diváci: 13 408. Hvězdy zápasu: 1. Bailey, 2. Martin (oba NY Islanders), 3. Židlický (New Jersey).
Pittsburgh - Tampa Bay 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 20. Sutter, 23. Rust, 40. Downie, 48. Dumoulin - 20. Drouin, 57. Kučerov. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18 487. Hvězdy zápasu: 1. Downie, 2. Rust, 3. Dumoulin (všichni Pittsburgh).
Buffalo - Ottawa 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 27. a rozhodující sam. nájezd Moulson, 25. Ristolainen, 28. Foligno, 57. Flynn - 8. Ryan, 34. Stone, 43. Lazar, 46. Chiasson. Střely na branku: 33:33. Diváci: 14 578. Hvězdy zápasu: 1. Flynn, 2. Foligno, 3. Ristolainen (všichni Buffalo).