Johnson z Tampy Bay vyhrál produktivitu play off NHL

Útočník Tyler Johnson z Tampy Bay vyhrál produktivitu play off NHL. Americký hokejista z týmu poraženého finalisty nasbíral ve 26 zápasech 23 bodů za 13 branek a 10 asistencí. Stejný počet bodů za 11 tref a 12 přihrávek z 23 duelů získal druhý Patrick Kane z kádru vítěze Stanleyova poháru Chicaga. Johnson ovládl před krajanem Kanem i tabulku střelců.

Obránce Chicaga Niklas Hjalmarsson (vlevo) a útočník Tampy Bay Tylor Johnson.

Český útočník Ondřej Palát z Tampy Bay skončil v kanadském bodování na 13. místě, ve 26 utkáních si připsal 16 bodů za osm přesných zásahů a stejný počet asistencí. Mezi kanonýry se zařadil na osmé místo.

O pozici nejlepšího nahrávače se podělili s 18 asistencemi útočník Ryan Getzlaf z Anaheimu s Duncanem Keithem z Chicaga, který byl s 21 body suverénně nejproduktivnějším obráncem. Keith ovládl s 16 kladnými body také bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech. Nejproduktivnějším nováčkem byl další hráč Chicaga Teuvo Teräväinen s 10 body za čtyři góly a šest přihrávek.

Brankářské statistiky ovládl přes vyřazení Ottawy už v prvním kole Craig Anderson s nejnižším průměrem 0,97 obdržené branky na zápas a nejvyšší úspěšnost zákroků 97,2 procenta. Se třemi čistými konty kraloval Ben Bishop z Tampy Bay. Český gólman Petr Mrázek z Detroitu se podělil s dvěma nulami o druhé místo, s průměrem 2,11 gólu na utkání o třetí pozici a s úspěšností 92,5 procenta byl šestý.

Brankáři:
Petr Mrázek (Detroit) odchytal v sedmi zápasech 398:14 minut, inkasoval 14 branek, průměr má 2,11 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 92,5 procenta a dvakrát udržel čisté konto.
Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal ve čtyřech zápasech 240:56 minut, inkasoval 15 branek, průměr měl 3,73 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 89,1 procenta.
Michal Neuvirth (NY Islanders) odchytal v jednom zápase 11 minut, neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.