Florida - Calgary 4:3Báječný Jágr zařídil výhru Floridy. Mrázek čaroval v brance, Ovečkinovi chytil patnáct střel!

New York

Jaromír Jágr předvedl v NHL další skvělý výkon. Po čtyřech zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno, zařídil v noci na středu výhru Floridy nad Calgary 4:3. Legendární útočník vstřelil rozhodující gól, navíc přidal i jednu asistenci a byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Báječný večer prožil i Petr Mrázek. Brankář Detroitu pochytal v duelu s Washingtonem všech 38 střel a výrazně tak pomohl Red Wings k triumfu 1:0. Premiéra v dresu St. Louis se vydařila Martinu Havlátovi. Blues zvítězili na ledě New Jersey 2:0 a zkušený český křídelník se postaral o vítěznou trefu.

Útočník Jaromír Jágr střílí vítězný gól Floridy v duelu s Calgary.

Jágrův první velký moment v utkání přišel ve 24. minutě za stavu 2:1 pro Panthers. Kladenský odchovanec si povyjel od mantinelu a trochu vylákal gólmana Rämöho, který očekával střelu. Jenže ta nepřišla. Muž s číslem 68 místo ní předložil kotouč volnému Ekbladovi, pro něhož nebyl problém zacílit do poloodkryté klece.

Plamenům se však ještě do druhé přestávky podařilo dvougólové manko smazat. Přičinil se o to i Jiří Hudler, jenž v přesilovce asistoval u vyrovnávacího gólu Monahana.

Naději na bodový zisk pak drželi hosté do 48. minuty. Jágr se mezi kruhy zbavil dvou protihráčů a švihem po ledě k tyči nedal Rämömu šanci. Na sedmý Jágrův gól v sezóně už Flames nedokázali odpovědět a po dvou předchozích výhrách vyšli tentokrát bodově naprázdno. Naopak Panteři přerušili v zámořské soutěži pětizápasovou sérii porážek.

Skvělý Mrázek vychytal Ovečkina a spol.

Parádním výkonem se blýskl gólman Detroitu Mrázek. V duelu proti Washingtonu svou bránu doslova uzamkl, když zneškodnil 38 střel soupeře. Celkem patnáctkrát na něj vypálil ostrostřelec Alexandr Ovečkin, čímž si vytvořil osobní rekord, třiadvacetiletý brankář ale vše polapil!

Mrázek byl neprůstřelný jako zeď a Rudá křídla toho využila. Ve 45. minutě obstaral jejich hubené vítězství jednadvacetiletý forvard Andreas Athanasiou, který se radoval ze svého prvního gólu v NHL. Mrázek, jenž se stal první hvězdou utkání, vychytal v NHL nulu pošesté v kariéře a poprvé v sezóně. Red Wings vyhráli čtyři z posledních pěti utkání a v tabulce Východní konference jim patří šestá příčka.

Dalším českým brankářům se už tolik nedařilo. Michal Neuvirth inkasoval ze čtyřiceti střel čtyři góly a jeho Philadelphia podlehla před vlastním publikem Coloradu 0:4. Ani na patnáctý pokus se tak prvního gólu v sezóně nedočkal útočník Jakub Voráček.

Ondřej Pavelec z Winnipegu pustil proti Minnesotě za svá záda čtyři puky z dvanácti střel a v polovině duelu přepustil své místo v brankovišti Michaelu Hutchinsonovi. Winnipeg nakonec prohrál 3:5.

Havlát zazářil v premiéře za Blues

Výtečnou premiéru v barvách St. Louis zažil Havlát. S Blues uzavřel minulý týden roční dvoucestný kontrakt, v zápase proti New Jersey dostal poprvé příležitost a hned se uvedl gólem. Navíc vítězným! Ve 25. minutě obdržel přihrávku od Gomeze a z prostoru mezi kruhy zamířil nechytatelně pod víko. Výhru hostů ještě zkraje třetí třetiny pojistil Magnus Pääjärvi.

Havlát byl zvolen druhou hvězdou duelu, tou první se stal brankář Jake Allen, jenž nedovolil domácím Ďáblům ani jednou skórovat. Pětadvacetiletý Kanaďan udržel čisté konto podruhé za sebou.

Hanzal byl zvolen první hvězdou zápasu

Velmi dobrou formu znovu potvrdil Martin Hanzal. Důrazný útočník ve službách Arizony posbíral v nové sezóně zatím třináct asistencí a v Los Angeles se dočkal i prvních gólů. Nejprve zachytil špatnou rozehrávku obránce McNabba a přesnou střelou srovnal na 1:1. V polovině střetnutí se pak za nepříznivého stavu 1:2 výborně zorientoval před brankou a bekhendem vymetl horní kouč Quickovy klece.

Arizona si nakonec odvezla z Kalifornie dva body. Výhru 3:2 jí zařídil v 52. minutě Richardson. Ústřední postavou zápasu se ovšem stal Hanzal, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem střetnutí.

NHL:
New Jersey - St. Louis 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 25. Havlát, 44. Pääjärvi (Jaškin). Střely na branku: 24:28. Diváci: 13 310. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Havlát, 3. Pääjärvi (všichni St. Louis).
NY Rangers - Carolina 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Fast, 10. R. Nash, 41. McDonagh. Střely na branku: 23:33. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Nash, 3. Zuccarello (všichni Rangers).
Philadelphia - Colorado 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 21. a 24. Duchene, 1. Iginla, 43. McLeod. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 40 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 25:40. Diváci: 18 587. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Holden, 3. Berra (všichni Colorado).
Columbus - Vancouver 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Branky: 7. Jenner, 20. Johnson, 49. Atkinson - 51. a 59. H. Sedin, 11. Hansen, 18. D. Sedin, 55. Sutter. Střely na branku: 45:30. Diváci: 14 148. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Hansen (oba Vancouver), 3. Jenner (Columbus).
Detroit - Washington 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 45. Athanasiou. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 38 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 27:38. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Athanasiou (oba Detroit), 3. Holtby (Washington).
Florida - Calgary 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Trocheck, 16. R. Smith, 24. Ekblad (Jágr), 49. Jágr - 8. a 27. Jones, 39. Monahan (Hudler). Střely na branku: 31:28. Diváci: 11 242. Hvězdy zápasu: 1. Jágr (Florida), 2. Jones (Calgary), 3. Ekblad (Florida).
Nashville - Ottawa 7:5 (1:3, 3:2, 3:0)
Branky: 7. Sissons, 27. Weber, 28. Josi, 29. Watson, 43. Ekholm, 51. Jackman, 52. Bourque - 6. a 20. Z. Smith, 5. M. Michálek, 30. Karlsson, 40. Lazar. Střely na branku: 38:26. Diváci: 16 963. Hvězdy zápasu: 1. Sissons, 2. Bourque, 3. Ekholm (všichni Nashville).
Minnesota - Winnipeg 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)
Branky: 25. a 30. Vanek, 4. Niederreiter, 26. Haula, 33. Porter - 12. a 53. Little, 51. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 30 minut, z 12 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 66,7 procenta. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19 153. Hvězdy zápasu: 1. Vanek, 2. Folin, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).
Dallas - Toronto 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 40. Sharp, 46. Fiddler - 19. Holland, 53. Parenteau, 57. Gardiner. Střely na branku: 38:30. Diváci: 18 266. Hvězdy zápasu: 1. Gardiner (Toronto), 2. Demers (Dallas), 3. Parenteau (Toronto).
Tampa Bay - Buffalo 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 21. Stamkos - 6. Eichel, 22. Franson, 46. Foligno, 60. Ristolainen. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Callahan (Tampa), 3. Johnson (Buffalo).
San Jose - NY Islanders 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 31. Ward (Hertl), 55. Burns (Hertl) - 1. a 60. Tavares, 4. Grabovskij, 41. Boychuk. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16 558. Hvězdy zápasu: 1. Grabovskij (Islanders), 2. Ward (San Jose), 3. Boychuk (Islanders).
Los Angeles - Arizona 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 6. Brown, 26. Toffoli - 12. a 30. Hanzal, 52. Richardson. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Brown (Los Angeles).