Rubriky:

NHL

Rvačka se Scottem je jistá smrt, píše Jágr. Bitkař se stal další hříčkou hlasování pro Utkání hvězd

3. ledna 2016 18:14 - Sunrise

Jede dál v odlehčeném tónu. S humorem reagoval Jaromír Jágr na nominaci na Utkání hvězd NHL 31. ledna v Nashvillu. Třiačtyřicetiletý útočník Floridy žádal fanoušky, aby pro něj nehlasovali, protože by nový formát utkání tři na tři nemusel přežít. Teď - opět s dávkou nadsázky - vidí další problém: skutečnost, že příznivci v hlasování vybrali za kapitána nejen jeho. Nominován je i věhlasný bitkař John Scott z Arizony.

 

Robert Mayer, Reuters

"Fanoušci, bál jsem se, že hra tři na tři v All Star Game by mě mohla zabít. Víc se obávám, že rvačka s Johnem Scottem mě zabije určitě," napsal čtvrtý nejproduktivnější hráč historie NHL na twitteru a přidal pro jistotu i Scottovy parametry 6,8 stop (203 centimetrů) a 300 liber (136 kilogramů). Hmotnost pořízka s 11 starty a jednou asistencí v této sezóně NHL přitom nadsadil přibližně o 40 liber (18 kilogramů).

Sportovní speciál najdete na special.sport.cz/2015

Jágr, jehož tým hrál v noci další zápas s Minnesotou (2:1), ovládl hlasování mezi hráči Atlantické divize. Byl tak stanoven kapitánem a poprvé od roku 2004 by se měl opět All Star Game zúčastnit. Dalšími kapitány jsou Patrik Kane z Chicaga (Centrální divize), Alexandr Ovečkin z Washingtonu (Metropolitní divize) a Scott (Pacifická divize), který se zjevně stal další hříčkou hlasování fanoušků, pokud za ni budeme považovat i Jágra.

Ale není to poprvé. Loni se například dostal do výběru lotyšský útočník Zemgus Girgensons díky obrovské podpoře z rodné země. V sezóně 2006/07 to zase byla snaha dostat na All Star Game obránce Vancouveru Roryho Fitzpatricka, která těsně nevyšla.

Třiatřicetiletý Scott, který má v NHL celkovou bilanci 285 utkání, 11 bodů a 542 trestných minut, doufal v průběhu hlasování, že k jeho nominaci nedojde. Nyní potvrdil, že se prestižní exhibice zúčastní. "Hlavním důvodem je rodina a mé děti. Bude to zábava a zkušenost s něčím, o čemž jsem nikdy nesnil," uvedl Scott, který se o své účasti radil i s dalšími bitkaři v soutěži a podpořil jej například i Kane.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..