Kleslův gól pomohl Columbusu porazit Phoenix

NEW YORK

Gól českého obránce Rostislava Klesly pomohl hokejistům Columbusu k vítězství ve Phoenixu. Jeden z nejslabších celků zámořské NHL porazil Coyotes 5:2, když si dvě asistence připsal Kleslův český spoluhráč David Výborný. Na druhé straně nahrával na jednu branku Petr Nedvěd.

Hvězdou utkání byl ale Bryan Berard, který poprvé v kariéře nastřílel v jednom utkání tři góly. "Byl to jeden z těch zápasů, kdy vám prostě věci vycházejí. Fakt ale je, že se začínáme zvedat, zvládáme přesilovky," uvedl po utkání Berard, který všechny své branky vstřelil právě v početní výhodě. Čtyři asistence zaznamenal ruský útočník Sergej Fjodorov a Columbus vyhrál ve Phoenixu vůbec poprvé v normální hrací době.

Columbus se v Centrální divizi už téměř dotáhl na Chicago, které i v neděli pokračovalo v propadu a a prohrálo na domácím ledě 1:5. Na desáté porážce Blackhawks v řadě se podíleli asistencemi také Martin Erat a Marek Židlický.

"Je mi kluků moc líto. Potřebovali bychom vstřelit pár pěkných gólů, abychom se psychicky zvedli," lamentoval kouč Chicaga Trent Yawney, jehož klub podobnou mizérii zažili naposled na začátku padesátých let.

Dallas otočil zápas v Detroitu

Jak ztratit výborně rozehraný zápas předvedli svým fanouškům hokejisté Detroitu. Red Wings vedli v utkání s Dallasem ve 32. minutě už 3:0, Stars ale dokázali ještě do konce druhé části srovnat a v poslední třetině nasázeli soupeři další tři góly. "Nevím, co se stalo. Najednou jsme se prostě vytratili z ledu," zoufal po zápase kouč Detroitu Mike Babcock.

Na vítězství hostů měl velký podíl brankář Johan Hedberg, který v úvodu prostřední části vystřídal Martyho Turka. "Hedberg zahrál velmi dobře. Měli jsme pár slušných akcí, ale nedal nám šanci," chválil gólmana soupeře Henrik Zetterberg. Střídalo se i v kleci domácích, z níž po šestém gólu ujel Chris Osgood a na led přišel Manny Legace.

Domácí prokletí potvrdili v pondělí také hráči Washingtonu, byť duel s Floridou prohráli až po samostatných nájezdech. Panthers v sobotu utrpěli debakl v duelu s NY Rangers, a také v hlavním městě už prohrávali 0:2.

Do poloviny zápasu ale dokázali otočit vývoj utkání na svou stranu, v poslední třetině však zařídil vyrovnání Zubrus. V nastavení gól nepadl, a tak rozhodly samostatné nájezdy, v nichž se blýskl gólman Floridy Roberto Luongo. "Chytat je moje práce. Věřil jsem, že svůj tým podržím," řekl brankář Panthers po utkání.

Washington - Florida 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 4. a 53. Zubrus, 1. Heward - 31. a 32. O. Jokinen, 18. Hill, rozhodující sam. nájezd Nieuwendyk. Zásahy brankářů: Kölzig 42/39 - Luongo 36/33. Diváci: 11407.
Detroit - Dallas 3:6 (1:0, 2:3, 0:3)
Branky: 4. Zetterberg, 21. Schneider, 22. Jason Williams - 32. a 47. Lehtinen, 23. Hagman, 38. P. Boucher, 47. N. Kapanen, 49. Tjärnqvist. Zásahy brankářů: Osgood 23/17, Legace 9/9 - Turco 13/10, Hedberg 12/12. Diváci: 20 066.
Chicago - Nashville 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 48. Bell - 32. a 43. Perreault (na první Erat, Židlický), 10. Smithson, 19. Hall, 47. Sullivan. Zásahy brankářů: Anderson 21/16 - Mason 37/36. Diváci: 10 208.
Phoenix - Columbus 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Branky: 11. Nagy (Nedvěd), 22. Doan - 16., 24. a 60. Berard (na první dvě Výborný), 7. Klesla, 12. Nash. Zásahy brankářů: Joseph 15/10 - Denis 34/32. Diváci: 14 436.
4. Colorado4323317159:14149
5. Minnesota4220418121:10544
Pacifická divize:
1. Los Angeles4427215153:12656
2. Dallas4127212139:10956
3. Anaheim4118716116:11643
4. Phoenix4220220119:12642
5. San Jose3918516123:12341
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.