NHL

Štefan s Modrým pomohli Atlantě k výhře nad Dallasem

19. ledna 2006 07:42 - NEW YORK

Historickou výhru nad Dallasem si ve středečním utkání zámořské NHL připsali hokejisté Atlanty. Trashers pěti góly v řadě otočili nepříznivý vývoj utkání na ledě soupeře, na konečném vítězství 5:2 se podíleli přihrávkami také útočník Patrik Štefan a obránce Jaroslav Modrý.

Atlanta se ve své nedlouhé historii utkala v NHL s Dallasem osmkrát, ani jednou ale nedokázala dovést utkání do vítězného konce. A také ve středu se zdálo, že spokojenější budou domácí. když na začátku druhé třetiny vedli Stars už 2:0 po přesilovkovém gólu Mika Modana.

Záhy po polovině zápasu zavelel k obrátce Modrý, jenž vyzval ke skórování J.P. Vigiera. V 35. minutě srovnal Boulton a v poslední minutě druhé třetiny potvrdil vzestup hostujícího týmu při přesilové hře Marián Hossa. Slovenský reprezentant přidal další branku, na níž se podílel i Štefan, na začátku závěrečné třetiny a konečné skóre uzavřel Vjačeslav Kozlov.

"Porazit Dallas, to je paráda. Patří k nejlepším týmům v lize a vyhrát na jeho ledě je hodně těžké. Určitě nám to hodně zvedne sebevědomí," vyprávěl po utkání nadšeně Hossa. V dresu Atlanty po sedmi utkáních v řadě nevstřelil gól a po osmi zápasech ani neasistoval Ilja Kovalčuk, momentálně hlavní rival Jaromíra Jágra v tabulce produktivity zámořské soutěže.

Columbus zase nestačil na Detroit

Ani v pátém vzájemném utkání nového ročníku NHL nenašli hokejisté Columbusu recept na Detroit. Red Wings na ledě soupeře potvrdili roli lídra Západní konference a po jasné výhře 4:0 si připsali třetí vítězství v řadě.

Gólman Detroitu Chris Osgood vychytal 42. čisté konto v kariéře, když kryl 26 střel soupeře. "V posledních čtyřech zápasech jsme předvedli zatím nejlepší hokej v letošní sezóně," pochvaloval si po zápase brankář Red Wings. Trenér Blue Jackets Gerard Gallant mnoho důvodů k optimismu neměl. "Nehráli jsme sice až tak špatně, ale od druhé třetiny byl patrný rozdíl v kvalitě obou mužstev," uvedl.

Jediným týmem, který ve středu uhájil domácí led, byla Minnesota. Hráči Wild se vzpamatovali z pondělního debaklu s Ottawou a v duelu s Torontem dominovali. První branku zápasu sice vstřelili Maple Leafs, Minnesota ale stačila vyrovnat a poté už soupeře do vedení nepustila. Rozhodující branky vstřelili na konci druhé a na začátku třetí třetiny Marc Chouinard a Marián Gáborík.

Columbus - Detroit 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 28. a 45. Holmström, 39. Mowers, 59. Schneider. Zásahy brankářů: Leclaire 41/34 - OSgood 26/26. Diváci: 17 089.
Minnesota - Toronto 5:3 (1:1, 2:1, 2:2)
Branky: 39. a 60. Chouinard, 15. Foster, 21. Walz, 46. Gáborík - Stajan, 34. Ponikarovskij, 59. J. Allison. Zásahy brankářů: Fernandez 22/19 - Tellqvist 22/18. Diváci: 18 568.
Dallas - Atlanta 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 12. Arnott, 27. Modano - 40. a 51. Marián Hossa (na druhou Štefan), 32. Vigier (Modrý), 36. Boulton, 58. Vj. Kozlov. Zásahy brankářů: Hedberg 21/16 - Lehtonen 27/25. Diváci: 17 820.

4. Edmonton 46 24 5 17 151:144 53
5. Minnesota 46 21 4 21 129:120 46
Pacifická divize:
1. Dallas 46 30 2 14 151:121 62
2. Los Angeles 48 28 2 18 163:146 58
3. Anaheim 44 19 9 16 127:125 47
4. San Jose 43 21 5 17 136:132 47
5. Phoenix 46 22 2 22 128:143 46
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.