Winnipeg - Florida 2:3Jágr vyzrál na Pavelce a rozhodl o výhře Panterů. Nakládal slaví premiérový gól v NHL

Jan ŠvandaSport.cz

Prožil další skvělý večer. Jaromír Jágr v úterním utkání NHL překonal českého krajana v brance Winnipegu Ondřeje Pavelce a zařídil hostující Floridě výhru 3:2. První zápas v dresu Panterů má za sebou Jiří Hudler, který nastoupil v elitní formaci právě s Jágrem a Finem Barkovem. Z premiérové trefy v zámořské soutěži se těšil obránce Jakub Nakládal, jeho Calgary ale prohrálo v Bostonu 1:2.

Útočník Floridy Jaromír Jágr (uprostřed) slaví se spoluhráči Kulikovem (vlevo) a Jokinenem gól proti Winnipegu.

Florida ve Winnipegu po dvou třetinách těsně prohrávala, na začátku závěrečné části se jí ale podařil obrat. Ve 42. minutě nejprve srovnal v početní výhodě Smith, který se trefil podruhé v utkání, a o necelé dvě minuty později dokonal obrat Jágr. Česká 68 převzala puk ve středním pásmu, najela si mezi kruhy a s pomocí teče obránce Trouby švihem překonala Pavelce.

Jets se už vyrovnat nepovedlo a prohráli podruhé v řadě. Naopak Panteři po předchozích dvou porážkách zabrali a v tabulce Atlantické divize odskočili druhé Tampě Bay na rozdíl dvou bodů.

Premiéru v barvách Panthers absolvoval Hudler. V zápase nebodoval, byl však na ledě u obou inkasovaných gólech hostů. Obránce Jakub Kindl, další nová posila Floridy, do utkání nenastoupil. Brankář Winnipegu Pavelec kryl 19 z 22 střel soupeře.

Jágr zaznamenal 21. gól v sezóně a 133. vítězný v kariéře, čímž překonal vlastní rekord. Dohromady má na kontě 1848 kanadských bodů, už jen dva body mu tak scházejí k tomu, aby v historické tabulce kanadského bodování NHL dostihl třetího Gordieho Howea. Pokud by legendárnímu křídelníkovi statistici dodatečně připsali i regulérní asistenci ze sobotního duelu v Columbusu, ztrácel by Jágr na Howea už pouze jediný bod.

Nakládal premiérově skóroval v NHL

Krásné vzpomínky bude mít na úterní duel Bostonu s Calgary obránce Nakládal. Zadák Flames se dočkal premiérové trefy v kanadsko-americké soutěži. Ve třetí třetině tvrdou ranou z první prostřelil Raska a srovnal v tu chvíli stav střetnutí na 1:1. Bývalý pardubický bek čekal na svůj premiérový zásah v NHL deset zápasů.

Medvědi ale nakonec protivníka přece jen udolali. Bergeron v přesilovce po Krejčího asistenci zajistil domácím dva body.

Do střelecké listiny se z českých hráčů zapsal v úterý i Dmitrij Jaškin. Forvard St. Louis otevřel skóre duelu v Ottawě. Blues vedli v zápase už 3:0, jenže Senators postupně manko stahovali a pouhou sekundu před koncem základní hrací doby srovnal svým druhým gólem v utkání Pageau. Pětiminutové nastavení vítěze neurčilo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich zajistil hostům výhru až v jedenácté sérii Berglund.

NHL:
Washington - Pittsburgh 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 25. M. Richards, 37. Kuzněcov, 54. Niskanen - 7. Malkin, 24. Hörnqvist. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. M. Richards (oba Washington), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).
Boston - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 8. Ferraro, 57. Bergeron (Krejčí) - 46. Nakládal (Frolík). Střely na branku: 25:25. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Spooner (oba Boston), 3. Giordano (Calgary).
Buffalo - Edmonton 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 50. O'Reilly - 1. a 64. McDavid. Střely na branku: 32:41. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Lehner (Buffalo), 3. Talbot (Edmonton).
New Jersey - Carolina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Henrique - 25. D. Ryan, 59. Nordström, 60. Gerbe. Střely na branku: 30:19. Diváci: 14 251. Hvězdy zápasu: 1. Nordström (Carolina), 2. Henrique (New Jersey), 3. D. Ryan (Carolina).
Nashville - Dallas 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 13. C. Smith, 22. Jarnkrok, 30. Weber, 30. Ekholm, 46. Neal - 13. Roussel, 37. Spezza, 51. Fiddler. Střely na branku: 34:38. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. C. Smith, 3. Neal (všichni Nashville).
Minnesota - Colorado 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
Branky: 11. a 60. Niederreiter, 46. a 59. Coyle, 12. Pominville, 18. Haula - 1. Iginla, 24. Bigras, 33. McLeod. Střely na branku: 30:33. Diváci: 19 107. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Pominville, 3. Parise (všichni Minnesota).
Winnipeg - Florida 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 26. Byfuglien, 28. Copp - 14. a 42. Smith, 44. Jágr. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 22 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 86,4 procenta. Střely na branku: 32:22. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Trocheck (oba Florida), 3. Copp (Winnipeg).
Ottawa - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 58. a 60. Pageau, 33. Dzingel - 4. Jaškin, 13. Schwartz, 31. Tarasenko, rozh. nájezd Berglund. Střely na branku: 43:48. Diváci: 17 207. Hvězdy zápasu: 1. Pageau (Ottawa), 2. Schwartz (St. Louis), 3. Phaneuf (Ottawa).
Vancouver - NY Islanders 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 11. Vey, 51. D. Sedin - 5. Hamonic, 35. Lee, 53. Hickey. Střely na Branku: 33:24. Diváci: 18 264. Hvězdy zápasu: 1. Lee (Islanders), 2. D. Sedin (Vancouver), 3. Hickey (Islanders).