New Jersey pokořilo Haška pěti góly

NEW YORK

Po dvou utkáních, v nichž nevstřelili ani gól, si hokejisté New Jersey spravili chuť ve středečním duelu s Ottawou. Dominik Hašek v brance Senators čelil třiceti střelám, z nichž ovšem kryl pouze 25 a Ottawa prohrála 3:5. Neuspěl ani gólman Nashvillu Tomáš Vokoun, který nezabránil porážce Predators v Dallasu.

Devils Haška zaskočili už v první třetině, kdy jej překonali hned třikrát. Ottawa sice po trefách Vermetta a Heatleyho snížila, na góly Brilina a Rasmussena ale dokázal odpovědět už jen Eaves.

Z duelu brankářských legend tak tentokrát vyšel lépe Martin Brodeur v brance Devils, třiatřicetiletý gólman úspěšně kryl 27 střel. "Ottawa je tým, který je v tabulce hodně vysoko. Senators porazili hodně celků z naší divize a jakýkoliv bodový zisk z utkání s nimi se počítá," uvedl Brodeur po utkání.

"Dva ze tří prvních gólů jsme soupeři darovali vlastními chybami. Na cizím ledě se podobným způsobem dá jen těžko uspět," omlouval se fanouškům kapitán Ottawy Daniel Alfredsson.

Nashvillu nešly přesilovky

V Dallasu se začalo skóre měnit až ve druhé třetině, kdy na Vokouna vyzráli Philippe Boucher a Brenden Morrow. Predators hledali recept na Martyho Turca v brance Stars marně, až na začátku v poslední třetiny snížil Martin Erat. Dalších branek se diváci v Dallasu nedočkali a domácí si tak připsali šestou výhru v řadě.

"Dělali jsme všechno možné, ale nevytvořili jsme si vážnější příležitost. Nic jsme před brankou soupeře nevymysleli. Když hrajete tímto způsobem, pak máte jedinou možnost: vyvolat před brankou zmatek a doufat, že to tam spadne," komentoval ironicky zápas kouč Nashvillu Barry Trotz, jehož svěřencům nepomohlo k lepšímu výsledku ani šest přesilovek.

Jágr nebodoval

Bodově naprázdno vyšel ve středu lídr kanadského bodování NHL Jaromír Jágr, jeho spoluhráči z New Yorku Rangers si ale cestu za vítězstvím nad Pittsburghem našli. Penguins prohrávali už v páté minutě, kdy hvězdný mladík Sidney Crosby přihrál při přesilovce nechtěně Stevu Rucchinovi, který z následného brejku otevřel skóre.

Hosté sice v závěru první třetiny srovnali, v polovině utkání ale využil přesilovku obránce Michal Rozsíval a vedení Rangers potvrdil opět z přesilové hry v závěrečné části Petr Sýkora. "Tahle porážka hodně bolí. Nehráli jsme vůbec špatně, zasloužili jsme si lepší výsledek," lamentoval po zápase Crosby.

Těsné vítězství 2:1 vybojovali v samostatných nájezdech na ledě Calgary hokejisté Columbusu. Hlavním strůjcem výhry hostů byl brankář Marc Denis, který kromě jedné kryl 36 střel a navíc vychytal oba exekutory Flames, Amonteho a Iginlu. Na druhé straně naopak nezaváhali Jaroslav Balaštík a Rick Nash.

New York Rangers - Pittsburgh 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Rucchin, 31. Rozsíval (Straka), 50. Sýkora - 20. Recchi. Zásahy brankářů: Lundqvist 25/24 - Fleury 26/23. Diváci: 18 200.
New Jersey - Ottawa 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Branky: 2. Parise, 15. Marshall, 16. Langenbrunner, 40. Brylin, 43. Rasmussen - 18. Vermette, 28. Heatley, 46. Eaves. Zásahy brankářů: Brodeur 30/27 - Hašek 30/25. Diváci: 10 142.
Detroit - St. Louis 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky: 26. Samuelsson, 49. Shanahan, 57. Zetterberg - 9. Stempniak, 15. Tkachuk (Čajánek). Zásahy brankářů: Legace 31/29 - Sanford 38/35. Diváci: 20 066.
Dallas - Nashville 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 22. P. Boucher, 32. Morrow - 48. Erat. Zásahy brankářů: Turco 24/23 - Vokoun 23/21 Diváci: 17 004.
Calgary - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Iginla - 37. Žerděv (Klesla), rozhodující sam. nájezd Balaštík. Zásahy brankářů: Kiprusoff 20/19 - Denis 37/36. Diváci: 19 289.
Anaheim - San Jose 4:6 (1:1, 1:1, 2:4)
Branky: 11. Selänne, 21. McDonald, 43. Kunitz, 60. Penner - 17., 23. a 57. Cheechoo, 43. M. Smith, 53. Preissing, 60. Ekman. Zásahy brankářů: Bryzgalov 34/29 - Nabokov 39/35. Diváci: 16 542.
4. Edmonton5228618173:16262
5. Minnesota5325424153:13854
Pacifická divize:
1. Dallas5336215172:13774
2. Los Angeles5530421186:17764
3. Anaheim52241019153:14758
4. Phoenix5426325159:17255
5. San Jose5025719155:15455
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.