Jágr a spol. rozstříleli Haškovu Ottawu

Hokejisté New Yorku Rangers by možná byli raději, kdyby zámořská NHL pokračovala i během olympijských her v Turíně. V pohodě hrající Rangers začínají získávat respekt celé ligy a ve středu si vyšlápli i na obávanou Ottawu. Senátoři s Dominikem Haškem v brance si z Madison Square Garden odvezli pětigólový příděl, když hlavní úlohu za New York sehrála opět česká legie.

Skóre zápasu otevřel na začátku druhé třetiny svým 36. gólem v sezóně Jaromír Jágr, jehož o chvíli později napodobil Marek Malík. A ještě během druhé části přidal Jason Ward v oslabení třetí gól. Ottawa posté snížila zásluhou Chrise Kellyho, góly Michaela Nylandera a Petra Sýkory po přihrávkách Martina Straky a Jágra vzaly v poslední třetině Senátorům veškeré naděje.

Lví podíl na vítězství Rangers měl brankář Henrik Lundqvist, jenž si proti nejofenzivnějšímu celku NHL připsal 24 úspěšných zákroků. "Rangers sice dali dva šťastné góly, ale obecně je třeba říct, že byli lepší. Obrovský rozdíl byl ve výkonu gólmanů. Lundqvist je v současnosti možná nejlepší gólman v soutěži," složil poklonu svému protějšku gólman Ottawy Dominik Hašek.

Vokoun odchytal dvě třetiny

Svůj den neměl ani Haškův kolega v olympijském výběru, brankář Nashvillu Tomáš Vokoun. Predátoři propadli v duelu s nejlepším celkem Západní konference z Detroitu, český gólman lovil během dvou třetin čtyřikrát puk ze sítě a do závěrečné části přepustil své místo náhradnímu brankáři Chrisi Masonovi. I ten však inkasoval dvakrát a Nashville si odvezl z Detroitu potupný debakl 0:6.

"Nevím, co se stalo. Ale u některých spoluhráčů jsem měl pocit, že nestačili zaregistrovat, že už hrajeme," smutnil po utkání Vokoun. Radost mohl mít naopak brankář Detroitu Manny Legace, který po vítězství 3:0 na ledě Colorada vychytal druhé čisté konto za sebou a celkem neinkasoval už 165 minut.

Nejhorší celek Západní konference ze St. Louis sice minulý týden vytrejdoval dva nejlepší střelce, Weighta a Sillingera, zcela bezzubý ale nezůstal. Ve středu se o tom přesvědčil Vancouver, na vítězství Blues 4:2 se gólem a asistencí podílel také Petr Čajánek. "Nic nevzdáváme. Jsme schopni hrát s každým týmem," tvrdil po utkání bojovně Keith Tkachuk, jenž pomohl St. Louis jedním gólem a dvěma přihrávkami.

Los Angeles se v Columbusu nechytilo

Krize padla na Los Angeles a Kings si nedokázali zvednout sebevědomí ani v duelu se slabým Columbusem. Na ledě Blue Jackets navíc vedli už 3:1, pak ale nechali soupeře převzít vývoj zápasu a nakonec prohráli 4:7. Po dvou brankách zaznamenali v dresu Columbusu Trevor Letovski a Jason Chimera, gól a asistenci si připsali také David Výborný s Jaroslavem Balaštíkem.

"Sami se psychicky srážíme. Potřebovali bychom sehrát jeden podařený zápas, abychom se chytili a začali si zase věřit," zoufal po utkání kouč Los Angeles Andy Murray.

New York Rangers - Ottawa 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 21. Jágr (Ručinský), 27. Malík, 35. J. Ward, 48. Nylander (Jágr, Straka), 54. Sýkora (Straka, Jágr) - 38. Kelly (Varaďa). Zásahy brankářů: Lundqvist 25/24 - Hašek 23/18. Diváci: 18 200.
Philadelphia - New York Islanders 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 4., 26. a 60. M. Richards, 14. Umberger, 38. J. Carter - 24. Hunter, 33. Šatan. Zásahy brankářů: Esche 22/20 - Snow 26/22. Diváci: 19 603.
Columbus - Los Angeles 7:4 (1:3, 2:0, 4:1)
Branky: 16. a 22. Letowski, 47. a 60. Chimera, 35. Balaštík (Výborný), 51. Výborný (Balaštík), 51. Fjodorov - 1. Belanger, 14. D. Brown, 19. Gleason, 56. D. Armstrong. Zásahy brankářů: Denis 27/23 - Garon 34/28, LaBarbera 1/1. Diváci: 16 162.
Pittsburgh - Boston 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 59. Surový - 37. a 47. Stuart, 28. T. Green. Zásahy brankářů: Fleury 38/35 - Thomas 17/16. Diváci: 15 603.
Detroit - Nashville 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky: 2. Lidström, 28. Shanahan, 29. Schneider, 35. Zetterberg, 55. Samuelsson, 59. Dacjuk. Zásahy brankářů: Legace 20/20 - Vokoun 28/24, Mason 8/6. Diváci: 20 066.
Calgary - Anaheim 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 7. Lombardi, 23. Langkow, 37. Simon - 11. McDonald. Zásahy brankářů: Kiprusoff 32/31 - Giguere 24/21. Diváci: 19 289.
Vancouver - St. Louis 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Branky: 15. Park, 24. Bertuzzi - 10. Čajánek, 17. Országh (Čajánek), 20. M. Rycroft, 48. Tkachuk. Zásahy brankářů: Auld 24/20 - Lalime 20/19, Sanford 13/12. Diváci: 18 630.
San Jose - Chicago 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 18. Marleau, 18. J. Thornton - 33. Calder. Zásahy brankářů: Toskala 30/29 - Anderson 37/35. Diváci: 15 187.
4. Colorado5630620204:17966
5. Minnesota5628424167:14560
Pacifická divize:
1. Dallas5537315179:14377
2. Los Angeles5830523192:19165
3. Anaheim55251119161:15761
4. San Jose5425821163:16458
5. Phoenix5727327166:18257
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.