San Jose - Nashville 3:2Stav série 2:0Žraloci v závěru zlomili Nashville, Blues srovnali sérii s Dallasem

San Jose

Hokejisté San Jose udolali v nedělním utkání druhého kola play off NHL doma Nashville 3:2, plně tak využili výhody domácího prostředí a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vedou už 2:0. Naopak v Dallasu muselo rozhodnout až prodloužení a úspěšnější v něm byli hosté ze St. Louis. Blues po trefě Davida Backese srovnali stav na 1:1. Čeští hráči se tentokrát střelecky neprosadili.

Útočník San Jose Tomáš Hertl (č. 48) se snaží překonat brankáře Nashvillu Pekku Rinneho.

Napínavou koncovku viděli fanoušci v hale SAP Center v San Jose. Ve 39. minutě skóroval v přesilovce Couture a Sharks po čtyřiceti minutách drželi těsný náskok 1:0. V 53. minutě však překonal Jonese Ekholm a vypadalo to, že duel půjde do prodloužení.

Přesně 160 vteřin před třetí sirénou ale Predátoři neuhlídali před brankou Pavelského, jenž se rychle zorientoval a vrátil do sítě puk po střele Nieta. Hosté to zkusili na ledě ještě v šesti, jenže druhý bod v sérii pojistil Žralokům do prázdné klece Thornton. Na triumfu San Jose už nic nezměnila ani trefa Johansena v samém závěru. Série se nyní stěhuje do Nashvillu, kde je v úterý večer na programu třetí zápas.

Backes ukončil prodloužení

Hokejisté St. Louis toužili srovnat sérii s Dallasem a v utkání měli dlouho navrch. V první třetině si vypracovali slibný náskok 3:1, který drželi až do 45. minuty. V ní snížil Janmark a domácí korekce stavu povzbudila. Téměř devatenáct tisíc příznivců v ochozech pak explodovalo nadšením v čase 57:24, když Benn dorazil puk za Elliota a srovnal střetnutí na 3:3.

Hvězdy ale obrat nedokonaly. Hrdinou prodloužení se stal David Backes, jenž v 71. minutě dopravil v početní výhodě puk za Niemiho a srovnal stav série na 1:1. Třetí utkání se hraje v úterý na ledě St. Louis.

2. kolo play off NHL:
Západní konference - 2. zápasy:
Dallas - St. Louis 3:4 v prodl. (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 4. Goligoski, 45. Janmark, 58. Jamie Benn - 5. Berglund, 8. Edmundson, 19. Brouwer, 71. Backes. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18 889. Hvězdy zápasu: 1. Brouwer (St. Louis), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Backes (St. Louis). Stav série: 1:1.
San Jose - Nashville 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 39. Couture, 58. Pavelski, 60. Thornton - 53. Ekholm, 60. Johansen. Střely na branku: 25:39. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Jones (San Jose), 2. Rinne (Nashville), 3. Pavelski (San Jose). Stav série: 2:0.