Pittsburgh - Washington 3:2 PPStav série 3:1Tučňáci udeřili v prodloužení. Nejlepšímu týmu základní části NHL hrozí vyřazení

Hokejisté Washingtonu, držitelé Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části NHL, balancují v play off na hraně vyřazení. Ve čtvrtém zápasu 2. kola Východní konference prohráli Capitals na ledě Pittsburghu 2:3 v prodloužení, v němž domácím vystřelil výhru Patric Hörnqvist. Tučňáci vedou v sérii 3:1 na zápasy a o svém postupu do konferenčního finále mohou rozhodnout už v sobotním souboji ve Verizon Center.

Radost hokejistů Pittsburghu po výhře 3:2 v prodloužení nad Washingtonem.

Pittsburgh otáčí sérii. Po prohře v úvodním utkání 3:4 v prodloužení vyhráli Tučňáci tři následující zápasy v řadě. Tentokrát sice Capitals začali lépe, ale domácí po trefách Daleyho a Cullena zvrátili skóre na svou stranu. Ještě v prostřední části hry však vyrovnal John Carlson a poté, co Cullenova střela ve třetím dějství jen rozezvučela horní tyčku washingtonské branky, dospěl duel do prodloužení.

V polovině třetí minuty nadstavby rozhodl Hörnqvist s nechtěným přispěním obránce soupeře Mikea Webera. Zadák Washingtonu ve snaze vyhodit puk nešťastně „namazal" na hokejku přímo švédskému útočníkovi, který se z pravého kruhu trefil mezi betony přesouvajícího se brankáře Holtbyho.

"Proto se gólu v prodloužení říká náhlá smrt. Člověk se tak cítí," prohlásil trenér Washingtonu Barry Trotz. "Musíme s tím žít. Náš tým si ale v průběhu celé sezóny prošel spousty těžkými situacemi a zvládl je. Věřím, že to dokážeme i nyní," dodal kouč.

První bod v sérii si připsal za druhou asistenci u vyrovnávacího Daleyova gólu i kapitán vítězného celku Sidney Crosby, který během utkání po sekání Alexandra Ovečkina zamířil rozezlený na chvíli i na ošetřovnu.

"Myslel jsem si, že to je horší, než to bylo. Bezprostředně po jeho zákroku mě napadlo, že už se možná do zápasu nevrátím, to není dobrý pocit. Ale nemyslím si, že v tom byl záměr. Kryl jsem si puk, on se chtěl k němu dostat a trefil mě. Je to součást zápasu. Daleko příjemnější je, že jsme vyhráli, to bez debat," komentoval souboj hvězdných útočníků  Crosby.

"Loni jsme vedli v sérii 3:1 a ještě byli vyřazeni, takže víme, jaké to je a že to jde. Musíme tuhle zkušenost využít v náš prospěch. Hlavně je ale důležité, abychom hráli svou hru," doplnil Ovečkin. Navíc není to tak dávno, kdy i Pittsburgh přišel o vedení 3:1 na zápasy. Stalo se tak před dvěma lety proti Rangers.

Statistika 2. kola play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
Pittsburgh - Washington 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 10. Daley, 24. Cullen, 63. Hörnqvist - 3. Beagle, 37. Carlson. Střely na branku: 33:36. Diváci: 18 614. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Cullen (oba Pittsburgh), 3. Carlson (Washington). Stav série: 3:1.