San Jose - St. Louis 3:6Stav série 2:2Jaškinova asistence pomohla St. Louis dorovnat sérii se Žraloky

Hokejisté St. Louis porazili ve čtvrtém zápase finále Západní konference NHL San Jose 6:3 a srovnali stav série na 2:2. Dvakrát se na straně vítězů do střelecké listiny zapsali Kyle Brodziak a Troy Brouwer. Jednu asistenci zaznamenal i český útočník Blues Dmitrij Jaškin. Žralok Tomáš Hertl nebodoval.

Útočník Kyle Brodziak (28) ze St. Louis střílí gól do sítě San Jose.

Trenér Bluesmanů Ken Hitchcock tentokrát poslal do brankoviště místo Briana Elliotta Jakea Allen. Kanadský gólman dostal teprve potřetí důvěru v letošním play off a poprvé od první minuty. Proti Sharks předvedl 31 zákroků a vytáhl se především proti tutovce Joe Thorntona ze třetí třetiny.

„Předvedl přesně to, co jsme potřebovali. Do brány jsem ho dal, protože jsem potřeboval v hráčích probudit větší nadšení a touhu hrát s pukem ve vlastní třetině. Jake nám opravdu pomohl zlepšit defenzivní činnost," pravil Hitchcock. „V předchozích zápasech jsem měl pocit, že byl náš gólman bombardován střelami. Obránci nechávali soupeři příliš prostoru," dodal.

Jones nedochytal

St. Louis dokázalo domácí diváky zmrazit už po šesti minutách. To se prosadil Brouwer. O pár chvil později na jeho trefu navázal Lehtera a hosté se dostali do vedení 2:0. Ve druhé částí se dvakrát prosadil Brodziak a vyhnal za stavu 0:4 Jonese z domácí klece. U čtvrté branky asistoval český útočník Dmitrij Jaškin.

Jonese nahradil Reimer, který si připsal letošní premiérový start ve vyřazovacích bojích. Ani on nedokázal zastavit rozjeté Bluesmany. Inkasoval z hole Brouwera, který odpověděl na snižující zásah Pavelskiho. Za San Jose se posléze trefil i Tierney, ale hosté opět dokázali odpovědět, když Pietrangelo trefil prázdnou bránu přes celé kluziště. Střelecký účet uzavřel domácí Karlsson.

„Dnes jsme vyhořeli. Máme, co jsme si zasloužili. Jednou nebo dvakrát jsme už takto v play off zahráli a vždy jsme se z toho dokázali oklepat. Věřím, že se z toho vzpamatujeme i tentokrát," řekl kouč Žraloků Peter DeBoer.

„Dnes jsme hráli rychlý, fyzický hokej, díky kterému jsme si vytvořili náskok. Takto musíme hrát vždy. Budeme-li pokračovat touto cestou, tak můžeme postoupit," uzavřel Hitchcock.

Semifinále play off NHL:
Západní konference - 4. zápas:
San Jose - St. Louis 3:6 (0:2, 0:2, 3:2)
Branky: 42. Pavelski, 47. Tierney, 57. Karlsson - 7. a 44. Brouwer, 27. a 31. Brodziak (na druhou Jaškin), 11. Lehterä, 56. Pietrangelo. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Brodziak, 2. Brouwer (oba St. Louis), 3. Tierney (San Jose). Stav série: 2:2.