Kouč Carlyle se v NHL vrací po pěti letech na střídačku Anaheimu

14. června 2016 22:27 - Anaheim

Trenér Randy Carlyle byl v NHL jmenován novým koučem hokejistů Anaheimu. K Ducks se šedesátiletý Kanaďan a bývalý obránce vrací po pěti letech. Na postu hlavního trenéra vystřídá Bruce Boudreaua, který byl propuštěn koncem dubna poté, co Kačeři vypadli hned na úvod play off po sedmizápasové bitvě s Nashvillem.

 

Profimedia.cz

Carlyle klub vedl již v období mezi lety 2005 a 2011, kdy ho po špatném vstupu do sezony nahradil v listopadu právě Boudreau. Odcházel však jako jediný trenér historie Ducks, který dovedl klub k zisku Stanleyova poháru (2007). Necelé čtyři sezóny pak strávil v Torontu, odkud byl propuštěn začátkem loňského roku.

"Jsem nadšený, že mám příležitost vrátit se do Anaheimu a mohu se opět připojit ke klubu, který mi dal první příležitost působit jako hlavní trenér v NHL. Tým jsem v posledních letech dobře sledoval. Věřím, že budeme od začátku vyhrávat, už se nemohu dočkat, až vše začne," svěřil se Carlyle.

V současnosti jediným týmem NHL bez trenéra tak je Calgary, které na začátku května propustilo Boba Hartleyho.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: