Hejduk rozhodl po olympijské pauze o výhře Colorada

NEW YORK

Český hokejista Milan Hejduk se po olympijské přestávce uvedl v zámořské NHL gólem. Účastník turínské olympiády vsítil v dresu Colorado vítěznou branku v utkání s Minnesotou, které Avalanche nakonec porazili 4:2.

Noční můrou pro hráče Minnesoty byl brankář Colorada David Aebischer, jenž pochytal 33 střel a ani v jedenáctém zápase proti Wild v kariéře nepoznal porážku. "Porážet Minnesotu je zkrátka jeho hobby," prohodil na adresu svého spoluhráče Hejduk, který vsítil 17. gól letošní sezóny.

Jako ve zlém snu si po olympijské přestávce připadali hráči Tampy Bay. Ve floridském derby s Panthers prohrávali po dvou třetinách 0:7 a na konečné porážce 2:8 nic nezměnily ani asistence Pavla Kubiny a Václava Prospala. "Byl to jeden z těch večerů, kdy vám vyjde vše, na co sáhnete. Důležité bylo, že jsme udrželi koncentraci od začátku do konce," prohlásil po úspěšném duelu finský útočník Panthers Olli Jokinen.

Darcyho naštval Washington

Domácí led neuhájilo ani Toronto v duelu s Washingtonem. Maple Leafs v první třetině stihli stáhnout dvoubrankový náskok soupeře, v prostřední části ale dostali další tři góly, na které už nedokázali odpovědět. Už sedmatřicátý gól sezóny vstřelil v dresu Capitals také Alexandr Ovečkin. "Zápas v Torontu byla obrovská zábava," pochvaloval si ruský forvard.

Útočníka Toronta Darcyho Tuckera hráči Washingtonu naštvali. "Washington mě po sportovní stránce hodně zklamal. Po závěrečné siréně jsme seděli zklamaní na střídačce a oni se nám očividně posmívali," postěžoval si křídelní útočník před novináři.

Radost domácím fanouškům neudělali po hrách v Turíně ani hokejisté New Yorku Islanders. V utkání s Montrealem prohrávali deset minut před koncem už 1:5 a kosmetickou úpravu skóre provedl již jen dvěma góly Miroslav Šatan.

"Vypracovali jsme si velké množství šancí, ale bohužel jsme nebyli schopni dopravit puk do sítě," povzdechl si po utkání kouč Islanders Brad Shaw, jehož svěřenci nyní ztrácejí na poslední postupový post do play-off ve Východní konferenci, který okupuje právě Montreal, osm bodů.

Těsnou prohrou s Vancouverem vstoupili do poolympijské části sezóny také hráči Calgary a jediným celkem, který  vedle Colorada získal body na svém ledě, tak bylo San Jose, jež se vypořádalo s Detroitem.

New York Islanders - Montreal 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)
Branky: 52. a 55. Šatan, 2. Parrish - 40. a 49. Higgins (na druhou Plekanec), 12. Pěrežogin, 36. Rivet, 47. Ryder. Zásahy brankářů: Snow 13/10, DiPietro 9/7 - Huet 35/32. Diváci: 12 877.
Toronto - Washington 3:5 (2:2, 0:3, 1:0)
Branky: 16. Antropov, 18. Tucker, 48. Kilger - 5. a 40. Pettinger, 1. Willsie, 21. Ovečkin, 38. Clymer. Zásahy brankářů: Belfour 27/22 - Johnson 29/26. Diváci: 19 449.
Tampa Bay - Florida 2:8 (0:2, 0:5, 2:1)
Branky: 46. Lecavalier (Prospal, Kubina), 58. Craig (Kubina) - 1. a 35. O. Jokinen (na druhou Olesz), 14. a 33. C. Gratton, 24. a 33. Nieuwendyk, 24. Gelinas, 56. Kwiatkowski. Zásahy brankářů: Grahame 13/9, Burke 9/5 - Luongo 34/32. Diváci: 19 805.
Colorado - Minnesota 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 17. R. Blake (Hejduk), 18. May, 21. Hejduk, 60. Brunette - 16. P.-M. Bouchard, 59. Gáborík. Zásahy brankářů: Aebischer 35/33 - Fernandez 30/27. Diváci: 18 007.
Calgary - Vancouver 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 9. Regehr - 39. Näslund, 59. A. Carter. Zásahy brankářů: Kiprusoff 22/20 - Auld 31/30. Diváci: 19 289.
San Jose - Detroit 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 4. Ekman, 27. Cheechoo, 51. Marleau, 52. Ehrhoff, 54. J. Thornton - 39. Lebda. Zásahy brankářů: Toskala 29/28 - Legace 32/27. Diváci: 17 496.
4. Edmonton5830820192:18668
5. Minnesota6029526178:15763
Pacifická divize:
1. Dallas5838317192:15679
2. Los Angeles6032523203:20069
3. Anaheim57271119168:15965
4. San Jose5728821178:17264
5. Phoenix5927428171:19258
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.