NHL

Ručinského gól nestačil, série Rangers skončila

5. března 2006 09:27 - NEW YORK

Hokejistům New Yorku Rangers nepomohl ani gól Martina Ručinského a podlehli v městském derby New Jersey Devils 1:2. Gólman Ďáblů Martin Brodeur se stal prvním brankářem historie NHL, který vyhrál minimálně třicet utkání v deseti po sobě jdoucích sezónách. Devils výhrou přerušili sedmizápasovou vítěznou sérii svého soupeře.

Ani dva góly Rusa Žerděva nepomohly Columbusu k bodovému zisku v Los Angeles. Dvakrát se trefil i domácí Sean Avery, rozhodující gól vstřelil Mike Cammaleri šest minut před koncem. Gólman Blue Jackets měl při jeho střele štěstí, při předchozím souboji ztratil helmu a puk jej jen těsně minul.

Gól a dvě asistence získal Němec Jochen Hecht a pomohl tak Buffalu porazit 3:2 Boston. Do branky Sabres se po zranění vrátil Martin Biron a připsal si 40 zákroků. I posedmé v sezóně prohrálo Toronto s Ottawou a navíc přišlo o Erika Lindrose, který si znovu poranil zápěstí a musí na operaci. Před zápasem Leafs ocenily svého bitkaře Tie Domiho, který ve slavné soutěži nasbíral už 1000 zápasů.

Nedvědův gól Letcům nepomohl

Ani gól Petra Nedvěda nepomohl Philadelphii k protržení čtyřzápasové neúspěšné šňůry, Letci podlehli na ledě Islanders 2:4. Poslední gól Huntera byl 2,5 sekundy před koncem do prázdné branky.

Mladíci byli vidět v utkání Atlanty s Washingtonem. Ilja Kovalčuk poslal Trashers do vedení, Alexander Ovečkin vyrovnával necelou půlminutku před koncem na 2:2. V nastaveném čase rozhodl Slovák Marián Hossa o výhře domácích 3:2. Za Atlantu se trefil i český obránce Jaroslav Modrý.

Divoký zápas viděli diváci v Pittsburghu. Carolina nastřílela nejslabšímu celku soutěže pět gólů v první třetině, pak dovolila soupeři náskok snížit, ale nakonec zvítězila 7:5. Tučňákům nepomohl ani hattrick veterána Marka Recchiho.

Hejduk se znovu trefil

Jan Bulis a Richard Zedník pomohli Montrealu k výhře 6:2 na ledě Tampy Bay. V dresu Canadiens se trefili ve třetí třetině, kterou Habs vyhráli 4:1. V dobrých výkonech pokračuje po olympiádě i Milan Hejduk, který se znovu trefil v dresu Colorada. Laviny ale prohrály v Dallasu 3:5.

Detroit si s chutí zastřílel ve Phoenixu, kde zvítězil 7:3. Rudá křídla všechny góly vstřelila v prvních dvou třetinách, dvakrát se trefil zlatý švédský olympionik Henrik Zetterberg. Calgary porazilo San Jose 2:0 po gólech bitkaře Chrise Simona a kapitána Jaromeho Iginly.

Los Angeles - Columbus 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 34. a 37. Avery, 55. Cammalleri - 42. a 45. Žerděv (na druhou Hrdina). Střely na branku: 35:26. Diváci: 17 238.
Boston - Buffalo 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky: 4. Sturm, 8. G. Murray - 17. Hecht, 27. Briere, 36. Dumont. Střely na branku: 42:25. Diváci: 16 065.
Toronto - Ottawa 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 12. Steen, 29. Ponikarovskij - 24. Eaves, 25. Pothier, 45. Heatley, 60. Chára. Střely na branku: 24:26. Diváci: 19 486.
New York Islanders - Philadelphia 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 31. J. Blake, 40. Parrish, 52. Campoli, 60. Hunter - 16. Nedvěd, 48. Knuble. Střely na branku: 26:21. Diváci: 16 234.
Atlanta - Washington 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 50. Modrý , 53. Kovalčuk, 67. Marián Hossa - 5. Willsie, 60. Ovečkin. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18 545.
New Jersey - New York Rangers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 18. Gomez, 31. Gionta - 22. Ručinský (Sýkora). Střely na branku: 20:27. Diváci: 19 040.
Pittsburgh - Carolina 5:7 (0:5, 3:1, 2:1)
Branky: 21., 43. a 55. Recchi, 31. Kolcov, 35. LeClair - 14. a 33. Cole, 10. Staal (F. Kaberle), 12. Ray Whitney, 15. K. Adams, 19. Rod Brind'Amour, 46. Stillman. Střely na branku: 38:29. Diváci: 16 293.
Tampa Bay - Montreal 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)
Branky: 17. Fedotěnko (Kubina), 41. Lecavalier - 1. a 5. Higgins, 44. Zedník, 47. Ribeiro, 49. Kovaljov, 57. Bulis (Plekanec). Střely na branku: 29:22. Diváci: 20 212.
Dallas - Colorado 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky: 7. a 36. Modano, 16. Boucher, 35. J. Jokinen, 60. Morrow - 20. McLean, 51. Hejduk, 54. R. Blake. Střely na branku: 31:17. Diváci: 18 584.
Phoenix - Detroit 3:7 (2:3, 1:4, 0:0)
Branky: 19. Doan, 20. Reinprecht (Z. Michálek), 33. Ricci - 24. a 39. Shanahan, 13. a 36. Zetterberg (na druhou Lang), 1. Mowers, 32. Yzerman (Lang), 36. Lidström. Střely na branku: 35:34. Diváci: 18 619.
Calgary - San Jose 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Simon, 56. Iginla. Střely na branku: 20:26. Diváci: 19 289.

4. Edmonton 60 31 8 21 197:192 70
5. Minnesota 62 29 5 28 182:164 63
Pacifická divize:
1. Dallas 60 39 3 18 199:165 81
2. Los Angeles 62 34 5 23 209:204 73
3. Anaheim 59 28 11 20 172:163 67
4. San Jose 59 28 8 23 178:177 64
5. Phoenix 61 28 4 29 180:201 60
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.