NHL

Nováček Ovečkin dosáhl v NHL už sta bodů

11. dubna 2006 07:26 - NEW YORK

Ruský útočník Alexander Ovečkin rozhodl v prodloužení o vítězství Washingtonu na ledě Bostonu 2:1. Vstřelený gól byl jeho jubilejním stým bodem v NHL. Dvacetiletý rodák z Moskvy se tak stal teprve šestým nováčkem historie, jenž v jedné sezóně dosáhl této magické hranice.

Před Ovečkinem dokázali stejný kousek takoví hráči jako Teemu Selänne, Peter Šťastný, Dale Hawerchuk, Joe Juneau, a Mario Lemieux. Nyní má ruský útočník ještě čtyři zápasy na to, aby se mu podařilo překonat další metu. A to jako nováček vstřelit v jedné sezóně 50 branek a současně mít více jak 100 kanadských bodů. To se zatím povedlo pouze Selännemu v sezóně 1992/93, Ovečkin potřebuje jediný gól.

"Snažím se na to nemyslet. Jsem teď šťastný z toho, co je. Vyhráli jsme a já dal vítěznou branku," tvrdil po zápase Ovečkin, kterému se v poslední době nedařilo. "Nebodoval jsem asi ve čtyřech nebo pěti posledních zápasech a každý o tom pořád mluvil. Po druhé třetině ale ke mně přišel kouč a řekl mi, ať na to nemyslím a svůj pobyt na ledě si prostě vychutnávám," prozradil, co mu pomohlo od tlaku na jeho osobu.

Bonk pro zranění nehrál

Montreal zdolal doma Ottawu 3:2, o což se v polovině třetí části zasloužil rozhodující trefou slovenský útočník Richard Zedník. Ten se v zápase NHL trefil po více jak měsíci. Do zápasu nenastoupil za Montreal Radek Bonk. Český útočník má podel vyjádření z týmu nespecifikované zranění nohy.

I díky dvěma přihrávkám pronásledovatele Jaromíra Jágra v tabulce produktivity Joa Thorntona vyhráli hokejisté San Jose ve Phoenixu 3:2. Dvě branky hostí vstřelil Jonathan Cheechoo, který se stal prvním hráčem v historii San Jose, jenž vstřelil za sezónu alespoň 50 branek.

Boston - Washington 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 51. Stuart - 36. Zubrus, 64. Ovečkin. Zásahy brankářů: Thomas 27/2 - Kölzig 38/1.
Montreal - Ottawa 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Higgins, 27. Souray, 50. Zedník - 6. Meszároš, 12. Heatley. Zásahy brankářů: Aebischer 37/2 - Emery 25/3.
Phoenix - San Jose 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 31. Comrie, 52. Reinprecht - 32. a 33. Cheechoo, 10. Ekman. Zásahy brankářů: LeNeveu 25/3 - Toskala 25/2.
Vancouver - Anaheim 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
Branky: 34. Kesler, 47. Carter - 1. S. Niedermayer, 11. R. Niedermayer, 15. McDonald, 28. Selänne. Zásahy brankářů: Auld 18/4 - Giguere 41/2.

10. Los Angeles 79 40 5 34 243:266 85
11. Minnesota 79 37 7 35 224:207 81
12. Phoenix 78 36 5 37 235:260 77
13. Columbus 77 32 4 41 204:265 68
14. Chicago 77 24 13 40 199:266 61
15. St. Louis 77 21 14 42 192:277 56
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení, či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play-off, kluby označené "y" jsou jistými vítězi divize.