Tomáš Kaberle rozhodl v prodloužení o výhře Toronta

NEW YORK

Český obránce Tomáš Kaberle v úterním utkání NHL s Floridou rozhodl gólem jedenáct sekund před koncem prodloužení o vítězství Toronta 6:5. Hlavní hvězdou zápasu byl švédský útočník Mats Sundin, který vstřelil čtyři góly a na dva přihrál. Maple Leafs tak stále zůstávají ve hře o postup do play-off.

Sundin byl díky čtyřem gólům a dvěma asistencím u všech branek Toronta a dokázal, že je správný kapitán týmu. "V téhle soutěži se vám takhle bodovat často nepoštěstí. Byl to zkrátka můj večer," prohlásil po zápase švédský útočník, jenž málem vyrovnal svůj střelecký rekord z března 1992. Tehdy ještě jako hráč Quebeku dal Hartfordu pět branek.

Účast ve vyřazovacích bojích si v úterý definitivně zajistili hokejisté New Jersey, kteří i díky dvěma asistencím Patrika Eliáše porazili Carolinu 4:3 v prodloužení. Český útočník připravil už v první minutě prodloužení vítěznou branku pro Briana Giontu.

Vítězná branka Svobody

Naději na postup do bojů o Stanley Cup si udržela Atlanta, která přehrála Tampu 6:2. Dvakrát se v utkání trefil Robert Holík. Střelecky se v úterý prosadil také Milan Hejduk, jenž přispěl jednou brankou k vítězství Colorada nad Phoenixem 6:4.

Nakonec vítěznou branku Dallasu vstřelil v duelu s Columbusem Jaroslav Svoboda. Ten na konci druhé třetiny zvyšoval už na 3:0 pro domácí, Columbus pak v posledním dějství dvěma góly utkání zdramatizoval, ale na další už neměl síly. "Měli jsme trochu strach, ale musíme si z toho zápasu brát jen to pozitivní," prohlásil brankář Dallasu Marty Turco.

Rangers derby prohráli, Jágr musel na šití

Stejně jako Columbus odehráli zápas proti rivalovi z Islanders hokejisté New York Rangers. Po dvou gólech Miroslava Šatana a jedné trefě Chrise Campoliho prohrávali na vlastním ledě po dvou třetinách 0:3. Až ve 44. minutě překonal DiPietra v brance hostí Nylander po přihrávkách Rozsívala a Jaromíra Jágra.

Český  útočník přihrál i na další branku svého týmu v podání Petra Průchy, ale to bylo ze strany  Rangers vše.  Navíc musel Jágr na šití poté, co byl zasažen hokejkou Shawna Batese.  "Je to jednoduchá matematika. Když jste lepší jenom 20 minut, nezasloužíte si vyhrát," řekl po zápase další český forvard Petr Sýkora.

N.Y. Rangers - N.Y. Islanders 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 44. Nylander (Rozsíval, Jágr), 53. Průcha (Sýkora, Jágr) - 6. a 33. Šatan (na druhou Martínek), 27. Campoli. Střely na branku: 38:30. Diváci: 18.200.
Philadelphia - Pittsburgh 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky: 25. Gagne (Nedvěd), 31. Savage, 34. Pitkänen, 54. Carter - 35. Ouellet, 42. Whitney, 49. Crosby. Střely na branku: 27:26. Diváci: 19.756.
Carolina - New Jersey 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 9. C. Adams (F. Kaberle), 49. Recchi, 60. Staal - 2. Marshall, 38. Madden, 56. Langenbrunner (Eliáš), 61. Gionta (Eliáš). Střely na branku: 40:28. Diváci: 14.232.
Toronto - Florida 6:5 v prodl. (1:2, 2:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 18., 21., 44. a 52. Sundin, 39. Antropov (T. Kaberle), 65. T. Kaberle - 9., 25. a 42. Nieuwendyk, 8. O. Jokinen, 57. Bouwmeester. Střely na branku: 53:26. Diváci: 19.371.
Ottawa - Boston 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 16. a 61. Chára, 7. Vermette, 47. Kelly (Varaďa) - 31. Green, 40. Bergeron, 60. Stuart. Střely na branku: 44:21. Diváci: 18.279.
Tampa Bay - Atlanta 2:6 (1:2, 0:4, 1:0)
Branky: 6. Afanasenkov, 49. St. Louis - 10. a 22. Sutton, 15. a 24. Holík, 31. McCarthy, 35. Hossa. Střely na branku: 34:24. Diváci: 19.829.
Detroit - Edmonton 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. MacLean, 41. Draper. Střely na branku: 27:29. Diváci: 20.066.
St. Louis - Nashville 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 53. Sillinger, 60. Hall. Střely na branku: 27:29. Diváci: 13.791.
Minnesota - Chicago 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 51. Veilleux, 59. Bouchard. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.568.
Dallas - Columbus 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 4. Arnott, 29. Niinimaa, 40. J. Svoboda - 58. Westcott, 59. Fjodorov. Střely na branku: 26:17. Diváci: 18.543.
Colorado - Phoenix 6:4 (3:0, 3:1, 0:3)
Branky: 2. Tanguay, 12. Clark, 19. Hejduk, 21. Laperriere, 28. Brunette, 29. Turgeon - 40. Ricci, 53. Morris, 54. Comrie, 59. Gratton (Z. Michálek). Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.007.
Calgary - Anaheim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 25. Simon, 41. Langkow, 41. Huselius. Střely na branku: 25:32. Diváci: 19.289.
10. Los Angeles7940534243:26685
11. Minnesota8038735226:20783
12. Phoenix7936538239:26677
13. Columbus7832442206:26868
14. Chicago78241341199:26861
15. St. Louis78211443192:27956
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, výher, porážek v prodloužení, či po samostatných nájezdech a porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play-off, kluby označené "y" jsou jistými vítězi divize a mužstva označená "z" jsou jistými vítězi konference.