Jágr dostal stříbrnou hokejku, pak ho museli šít

12. dubna 2006 09:47 - NEW YORK

Hokejový útočník New York Rangers Jaromír Jágr zažil z úterý na středu v NHL rozporuplný večer. Před zápasem s městským rivalem z Islanders si nejprve užil slavnostní chvíle s bývalými hráčskými legendami Rangers a převzal ocenění za překonání klubových rekordů. V samotném utkání ale musel podstoupit šití a ještě se vyrovnávat s porážkou.

Zápas v Madison Square Garden začal se zpožděním, klub chtěl totiž ocenit Jágra za jeho přepis několika historických rekordů Rangers. Těmi nejdůležitějšími bylo stanovení nových rekordů v počtu bodů a branek za sezónu. Za V přítomnosti bývalých držitelů těchto milníků Jeana Ratellea a Adama Gravese převzal český hráč stříbrnou hokejku a památeční plaketu se zaznamenanými rekordy.

V samotném utkání se ale Rangers počáteční oslavou zřejmě nechali příliš ukolébat a po dvou třetinách prohrávali 0:3. V závěrečné třetině sice Jágr stihl přihrát na oba góly domácího týmu v podání Nylandera a Průchy, ale k vyrovnání už to nestačilo.

"Pokud budeme takhle hrát i v play-off, tak se moc daleko nedostaneme. A to bez ohledu na výhodu domácího prostředí," řekl Jágr po zápase deníku The New York Times. "Doufám, že nás to teď probere z uspokojení," dodal hráč, jenž musel během třetí třetiny na šití.

Shawn Bates z Islanders totiž zasáhl Jágra příliš zdviženou hokejkou do obličeje a natrhl mu horní ret. Ten začal českému útočníkovi prudce krvácet, takže mu jej týmový lékař musel zašít. Rozhodčí Batese ani přes evidentní hru vysokou holí nevyloučil.

grg, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.