Rubriky:

NHL

Nový tým NHL se jmenuje Vegas Golden Knights

23. listopadu 2016 08:03 - Las Vegas

Nový tým NHL, jenž do elitní zámořské soutěže vstoupí v sezoně 2017/18, se bude jmenovat Vegas Golden Knights, neboli Zlatí rytíři. Název 31. klubu ligy a jeho logo, jímž je rytířská helma, odhalil v úterý v Las Vegas majitel týmu Bill Foley a komisionář NHL Gary Bettman.

 

John Locher, ČTK/AP

"Náš název a logo představuje nejvyšší úroveň válečníka - rytíře," uvedl Foley, jenž je absolventem vojenské akademie ve West Pointu. Právě díky své armádní minulosti chtěl mít Foley v názvu rytíře, přičemž uvažoval i o "černých", "pouštních" nebo "stříbrných". Naopak navzdory částečné kritice místních odmítal spojitosti s pověstí města coby Mekky hazardu.

Klubové barvy nového klubu budou ocelově šedá, zlatá, červená a černá. Logo představuje pohled zepředu na rytířskou helmu, jejíž obličejová část tvoří výrazné "V".

Rada guvernérů přijala tým z Las Vegas do NHL letos v červnu za vstupní poplatek 500 milionů dolarů. Zlatí rytíři budou hrát v nové T-Mobile Areně pro 17.500 diváků, jež byla v jižní části slavného bulváru Strip otevřena letos v dubnu. Její výstavba stála 375 milionů dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..