Dallas - Vancouver 2:1Faksa se podílel na vítězství Dallasu, Palátovy body k výhře nestačily, Pastrňák znovu skóroval

New York

Útočník Dallasu Radek Faksa přispěl jednou brankou k výhře 2:1 proti Vancouveru. Dva body za gól a asistenci si připsal Ondřej Palát, jeho Tampa však nestačilia na Columbus a prohrála 3:5. Jedinou branku Bostonu v utkání s Calgary vstřelil David Pastrňák, Flames vyhráli 2:1. Mrázek střídal zraněného Howarda a dovedl Detroit k vítězství 5:4 v prodloužení. Českého brankáře ve službách Red Wings také překonal Pavel Zacha.

Český útočník Radek Faksa se raduje se spoluhráči z branky proti Vancouveru.

Utkání v Dallasu začali lépe hosté. Po pěti minutách se podél mantinelu protáhl Megna a následným bekhendovým blafákem překonal gólmana Niemiho. Chvíle dvaadvacetiletého rodáka z Opavy přišla v prostřední části hry, kdy vyrovnal na 1:1. Lehkou tečí změnil směr Lindellovy střely od modré čáry a Miller již nestačil zasáhnout.

Ve 36. minutě se prosadil i finský obránce Lindell, který po Bennově přihrávce vstřelil svůj první gól v NHL. Hráči Canucks se ve třetí třetině hnali za vyrovnáním, soupeře přestříleli, ale Dallas skvělými zákroky podržel Anti Niemi, jenž si připsal 30 úspěšných zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Palát i Pastrňák bodovali, body to nepřineslo

Český reprezentant vstřelil svůj čtvrtý gól sezóny na začátku třetí třetiny, když vyrovnával po krásné přihrávce Kučerova na 3:3. Ještě předtím stihl Kučerovovi přihrávku oplatit a připsal si druhý dvoubodový večer v řadě.

Na jakýkoliv bodový zisk to však nestačilo. Na Palátovu branku vzápětí odpověděl hostující Brandon Saad. Po další hrubce obrany Tampy, konkrétně Švéda Hedmana, pečetil výsledek zápasu Atkinson.

Dvanáctý gól probíhajícího ročníku vstřelil David Pastrňák. Dvacetiletý rodák z Havířova se ve třetí třetině nejrychleji zorientoval před brankou a prostřelil vynikajícího Johnsona z Calgary. Ten pochytal zbývajících 35 pokusů Medvědů a byl po zásluze vyhlášen hvězdou utkání. To nakonec rozhodl ve 48. minutě Alex Chiasson a pomohl tak Calgary k desátému vítězství v sezóně.

Zacha překonal krajana Mrázka, Vrbata specialistou na rozstřel

Petr Mrázek se po deseti dnech postavil do brankoviště Detroitu a připsal pátou výhru sezóny. Další brankářské statistiky si však pohoršil. Na čtyřiadvacetiletého brankáře mířilo 16 střel, tři z nich skončily za jeho zády. Nejdříve v úvodu prostřední části inkasoval Mrázek vlastní gól, když se od brusle Jonathana Ericssona dostal puk do branky. Za 110 sekund kapituloval z hole Zachy, který střelou z levého kruhu zakončil pěknou kombinaci celého útoku.

Detroit slepenými góly otočil na přelomu druhé a třetí třetiny z 2:3 na 4:3, ale Adam Henrique poslal tečí zápas do prodloužení. V něm Mrázek zasahovat nemusel, zatímco jeho spoluhráč Mike Green v čase 63:18 rozhodl. Podle prvních informací Howard utrpěl zranění v dolní části těla. Zatím se neví, jak dlouho bude týmu chybět.

Radim Vrbata z Arizony se podílel v utkání s Edmontonem na obratu z 0:2 na 3:2 po samostatných nájezdech. Mladoboleslavský rodák asistoval u úvodní branky a v rozstřelu se pak prosadil tradičním bekhendovým blafákem.

"Když ho provedu správně, je vysoká pravděpodobnost, že uspěji," uvedl Vrbata, který je v rozstřelech historicky nejlepší v soutěži: od zavedení tohoto pravidla jich proměnil nejvíce - 43. "Je důležité, když se vám v rozstřelu daří. Možná tím získáte týmu důležitý bod, který se může na konci sezony hodit," dodal.

Výsledky NHL:
Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 42. VandeVelde, 58. Gostisbehere - 14. Stepan, 15. Puempel, 33. K. Hayes. Střely na branku: 42:23. Diváci: 19 981. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Stepan (oba Rangers), 3. Voráček (Philadelphia).
Minnesota - Pittsburgh 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Branky: 1. a 20. Coyle, 9. Brodin, 36. Parise, 39. Granlund, 52. Niederreiter - 14. Kessel, 46. Rust. Střely na branku: 36:36. Diváci: 19 212. Hvězdy zápasu: 1. Brodin, 2. Coyle, 3. Parise (všichni Minnesota).
Anaheim - Chicago 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 36. Ritchie (Kaše), 49. Silfverberg - 12. Anisimov, 27. P. Kane, 36. Hartman. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Silfverberg, 3. Kesler (oba Anaheim).
San Jose - NY Islanders 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 26. Pavelski, 26. Burns, 60. Marleau - 4. Lee, 60. Leddy. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Marleau, 2. Martin, 3. Burns (všichni San Jose).
Washington - Buffalo 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6. Winnik, 34. Johansson, 57. Connolly - 50. Reinhart. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Connolly, 3. Johansson (všichni Washington).
Nashville - Winnipeg 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 26. a 43. Wilson, 27. a 49. Johansen, 38. Neal - 15. Byfuglien. Střely na branku: 30:23. Diváci: 17 192. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Wilson, 3. Fisher (všichni Nashville).
Boston - Calgary 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 46. Pastrňák - 9. Bennett, 48. Chiasson. Střely na branku: 36:29. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Bennett (oba Calgary), 3. Schaller (Boston).
Tampa Bay - Columbus 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 29. Kučerov (Palát), 39. Garrison, 44. Palát - 4. Wennberg, 9. Foligno, 30. Anderson, 45. Saad, 52. Atkinson. Střely na branku: 28:38. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Werenski (oba Columbus), 3. Kučerov (Tampa Bay).
New Jersey - Detroit 4:5 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 7. Moore, 25. Cammalleri, 26. Zacha, 55. Henrique - 8. a 11. Nielsen, 40. Larkin, 41. Mantha, 64. Green. Střely na branku: 19:33. Petr Mrázek odchytal za Detroit 51:47 minuty, inkasoval tři branky z 16 střel a úspěšnost zásahů měl 81,25 procenta. Diváci: 15 612. Hvězdy zápasu: 1. Green (Detroit), 2. Henrique (New Jersey), 3. Nielsen (Detroit).
Dallas - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 30. Faksa, 36. Lindell - 6. Megna. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lindell, 2. Niemi (oba Dallas), 3. Megna (Vancouver).
Arizona - Edmonton 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 18. Domi (Vrbata), 49. Doan, rozhodující sam. nájezd Ekman-Larsson - 2. McDavid, 18. Larsson. Střely na branku: 41:34. Diváci: 14 950. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Smith, 3. Doan (všichni Arizona).