Philadelphia - Edmonton 6:5Voráček tlačil Philadelphii čtyřmi body k výhře! Pastrňák dal dva góly, dohnal Crosbyho. Skóroval i Jágr

New York

Lze Jakub Voráček čtyřmi body za gól a tři přihrávky výrazně pomohl Philadelphii k výhře 6:5 nad Edmontonem. Další český hokejový útočník David Pastrňák dal obě branky Bostonu, který ovšem podlehl Coloradu 2:4. V tabulce střelců se dotáhl na Sidneyho Crosbyho, který zaznamenal celkem rovněž osmnáct gólů. Ten poslední při vítězství 5:1 nad Floridou, za niž v pokračování NHL skóroval Jaromír Jágr.

Michael Raffl (12) se raduje s Jakubem Voráčkem (93) po rozhodujícím gólu proti Edmontonu.

Voráček se posunul do elitní desítky kanadského bodování soutěže. Jeho tým vyhrál posedmé v řadě. Přitom v přestřelce s Edmontonem prohrával 3:5.

Svůj velký večer odstartoval Voráček ve 34. minutě, kdy přihrávkou v útočném pásmu nabil na gól Claudeu Girouxovi. Letci se v tu chvíli dostali do vedení 3:2, když otočili skóre z nepříznivého stavu 0:2 třemi góly v rozmezí pouhých 72 sekund. Hosté však odpověděli podobnou mincí a ve 46. minutě už měli znovu dvoubrankový náskok 5:3.

Pak však opět začal úřadovat Voráček. Ve 47. minutě tvrdou ranou v přesilové hře snížil na 4:5, o šest minut později byl na začátku akce, z níž padl vyrovnávací gól a minutu a půl před koncem třetí třetiny vyslal do rychlého protiútoku Michaela Raffla, který zařídil vítěznou branku. Jednu asistenci si v dresu Flyers připsal obránce Radko Gudas. Voráčka vyhlásili druhou hvězdou utkání.

Boston prohrával s Coloradem už 0:3, než se postaral o korekci skóre Pastrňák. Český mladík v polovině druhé třetiny dvěma góly během 80 sekund snížil na jednobrankový rozdíl, jenže ve 38. minutě utekli hosté do vedení 4:2 a svůj náskok už udrželi až do konce.

Jágr zaznamenal svůj 1882. bod kariéry, už jen pět mu jich schází na Marka Messiera,který je druhým nejproduktivnějším hráčem historie NHL.

Florida zaspala úvod, když už po sedmi a půl minutách prohrávala 0:3. Jágr sice svou šestou trefou v sezóně snížil ve 27. minutě v přesilové hře, jenže Penguins ve třetí třetině pojistili vítězství dalšími dvěma góly.

Do branky Nashvillu se po čase dostal Marek Mazanec, který ještě před polovinou utkání v Dallasu nahradil svého kolegu Pekku Rinneho. Domácí Stars totiž v tu chvíli vedli už 4:1.

Český gólman ve zbytku utkání chytil 18 z 19 střel a v 56. minutě si dokonce připsal asistenci u gólu, kterým Predators zmírnili porážku na konečných 2:5.

Výsledky NHL:
Boston - Colorado 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Branky: 33. a 34. Pastrňák - 6. Duchene, 13. MacKinnon, 25. Mitchell, 38. Söderberg. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Pastrňák (Boston), 3. MacKinnon (Colorado).
NY Islanders - St. Louis 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 7. a 53. Lee, 10. Tavares - 5. Fabbri, 24. Brodziak. Střely na branku: 27:26. Diváci: 11 178. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Tavares (oba Islanders), 3. Fabbri (St. Louis).
Philadelphia - Edmonton 6:5 (0:1, 3:2, 3:2)
Branky: 34. a 53. Giroux (na první Voráček, na druhou Gudas a Voráček), 33. Streit, 34. Bellemare, 47. Voráček, 59. Raffl (Voráček) - 5. Draisaitl, 25. McDavid, 37. Sekera, 44. Pouliot, 46. Klefbom. Střely na branku: 31:33. Diváci: 19 346. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Draisaitl (Edmonton).
Montreal - New Jersey 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 18. a 56. Mitchell, 13. Danault, 30. Lehkonen, 41. Pacioretty - 17. Henrique, 44. Hall. Střely na branku: 49:21. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Mitchell, 3. Shaw (všichni Montreal).
Florida - Pittsburgh 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)
Branky: 27. Jágr - 4. Crosby, 5. Sheary, 8. Kühnhackl, 46. Cullen, 60. Hagelin. Střely na branku: 29:30. Diváci: 14 068. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Sheary (oba Pittsburgh), 3. Barkov (Florida).
Winnipeg - NY Rangers 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 30. Scheifele - 9. Kreider, 59. Hayes. Střely na branku: 18:24. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. Kreider (Rangers).
Dallas - Nashville 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 10. Jamie Benn, 11. Ritchie (Faksa), 24. Spezza, 26. Roussel, 40. Seguin - 17. Arvidsson, 36. Järnkrok (Mazanec). Marek Mazanec odchytal za Nashville 34 minut, z 19 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 37:36. Diváci: 17 887. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Jamie Benn, 3. Roussel (všichni Dallas).
Arizona - Calgary 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 8. Domi - 18. Giordano, 62. Hamilton. Střely na branku: 28:35. Diváci: 10 210. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton (Calgary), 2. Domi (Arizona), 3. Giordano (Calgary).
Tampa Bay - Vancouver 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 32. Drouin - 4. a 54. Skille, 27. a 40. Megna, 10. Gudbranson. Střely na branku: 41:30. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Megna, 2. Miller, 3. Gudbranson (všichni Vancouver).
Los Angeles - Carolina 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 53. Doughty - 18. a 34. Ryan (na první Nestrašil), 45. McGinn. Střely na branku: 22:18. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. McGinn, 3. Ward (všichni Carolina).