Rubriky:

NHL

Od ostudy k oslavě. Když brankář za 6 miliónů v NHL zažije noc a den

12. prosince 2016 09:16 - Praha

Frustrace a štěstí. Rozdíl jen pár hodin, kdy bylo vše úplně jinak. Colorado v NHL sehrálo dva hodně rozdílné zápasy. V sobotu dostalo deset gólů od Montrealu a brankář Semjon Varlamov si připsal úspěšnost jen přes 60%. O den později bylo vše jinak. Výhra nad Torontem a ruský gólman pochytal jedenapadesát střel.

 

Profimedia.cz

„Bylo to trapné, bylo to hrozné, myslím, že všichni chtěli zalézt někam do díry," okomentoval debakl Nathan MacKinnon, nejproduktivnější hráč Avalanche.

Jedno vyspání a vše bylo jinak, poznal to hlavně Varlamov, který při ostudě inkasoval šest gólů za necelých 33 minut. Z 16 střel jich chytil jen 10. Proti Torontu ale předvedl úplně jiné představení. Odchytal celé utkání, zlikvidoval 51 šancí soupeře z 52 a dosáhl na úspěšnost zákroků 98,1%. I brankář s platem šest miliónů dolarů ročně nemusí mít pokaždé den.

Varlamův víkend   
Soupeř Inkasované góly Zákroky % úspěšnost
Montreal 6 10 62,5
Toronto 1 51 98,1

„Potřebovali jsme se odrazit. Vždycky je těžké zapomenout na špatné zápasy, ale jsme všichni profesionálové a musíme jít rychle dále a přemýšlet nad dalším dnem," citoval Varlamova server sportsnet.ca. Mistr světa z roku 2012 v posledních pěti zápasech inkasoval šestnáct branek.

„Tohle by mohlo být pro nás požehnáním. Nikdy nevíte, ale tohle může být mezníkem v sezóně, musíme se probudit," přidal se MacKinnon.

lik, Sport.cz

Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..