Lang zařídil výhru Detroitu v Edmontonu

NEW YORK

Robert Lang zařídil čtvrteční výhru Detroitu na ledě Edmontonu a vyrovnání série na 2:2. Český reprezentant vstřelil gól a připsal si dvě nahrávky, Rudá křídla zvítězila 4:2. Olejářům nepomohl ani gól Jaroslava Špačka po asistenci Aleše Hemského, ve třetí třetině o vítězství Detroitu rozhodly góly švédských reprezentantů Lidströma a Zetterberga.

Robert Lang vstřelil jako jediný v utkání gól v rovnovážném stavu hráčů na ledě, ostatní trefy přišly v přesilovkách. Lang v poslední minutě první třetiny využil přihrávku od Dacjuka a překonal Rolosona. Jeho střela se ještě odrazila od brusle českého obránce Edmontonu Jaroslava Špačka. O vítězství Rudých křídel rozhodla dvojnásobná přesilovka ve 47. minutě, kterou využil Lidström. Tři asistence si připsal obránce Mathieu Schneider.

Před play-off panovaly obavy, zda mladý gólman Ottawy Ray Emery dokáže nahradit zkušeného Dominika Haška. Emery prokazuje, že je velkým příslibem Senátorů. Ve čtvrtém utkání proti obhájci trofeje z Tampy Bay chytil Emery 30 střel a pomohl tak svému celku vyhrát 5:2.

V zápase skóroval i útočník Ottawy Martin Havlát, což se mu povedlo ve všech dosavadních utkáních série. Tři body za gól a dvě asistence si připsal Dany Heatley. Ottawa může sérii ukončit v sobotu na domácím ledě.

Marleau vstřelil hattrick

Zkušený veterán Sean O'Donnell rozhodl gólem po 96 sekundách prodloužení o výhře Anaheimu nad Calgary 3:2. Gólman Plamenů Miikka Kiprusoff měl zakrytý výhled a střelu domácího beka neviděl. Calgary nepomohly ani dva góly kapitána Jaromeho Iginly.

Ani drtivý závěr nepomohl Nashvillu dotáhnout tříbrankové manko v utkání na ledě San Jose. Žraloci vedli 5:2, Predátoři v poslední desetiminutovce dvěma trefami snížili na rozdíle jediné branky. Víc už se jim ale nepovedlo, jednou nahrával Martin Erat. Hvězdou zápasu byl domácí Patrick Marleau, který vstřelil hattrick.

Východní konference:
Tampa Bay - Ottawa 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky: 12. St. Louis, 17. Richards - 7. Spezza, 26. Phillips, 38. Heatley (Havlát), 38. Havlát, 42. Neil. Střely na branku: 32:25. Diváci: 20 682. Stav série 1:3.
Západní konference:
Edmonton - Detroit 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 8. Pisani, 25. Špaček (Hemský) - 14. Holmström (Lang), 20. Lang, 47. Lidström (Lang), 56. Zetterberg. Střely na branku: 26:31. Diváci: 16 839. Stav série 2:2.
Anaheim - Calgary 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 24. Getzlaf, 28. Selänne, 62. O'Donnell - 41. a 44. Iginla. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17 174. Stav série: 2:2.
San Jose - Nashville 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Branky: 28., 32. a 45. Marleau, 8. Rissmiller, 33. Smith - 9. P. Kariya (Erat), 26. Weber, 51. Sillinger, 56. Hartnell. Střely na branku: 24:30. Diváci: 17 496. Stav série: 3:1.