Winnipeg - St. Louis 5:3Vrbata s Hanzalem zářili, Pavelcovi se po návratu daří

Winnipeg/Praha

Takové české bodové žně v jednom utkání tu dlouho nebyly. V souboji Arizony s Tampou posbírali čeští hráči dohromady devět bodů! Nejlepší statistiky si připsal Radim Vrbata, který dal gól a na tři přihrál. V dresu domácích se trefil i Martin Hanzal. Za hosty si dva body připsal Ondřej Palát. Skórovat dokázal talentovaný Pavel Zacha, jenž slavil výhru na ledě Philadelphie. I v druhém utkání po návratu do NHL předvedl český hokejový brankář Ondřej Pavelec dobrý výkon. Jets doma triumfovali 5:3, mistr světa z roku 2010 zaznamenal 34 úspěšných zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Gólman Winnipegu Ondřej Pavelec zasahuje v utkání se St. Louis.

Na ledě Kojotů z Arizony se ve výborném světle předvedli čeští hráči. Naznačil to už úvodní gól zápasu. Ten sice vstřelil Němec Tobias Rieder, krásně mu ho však připravil Radim Vrbata. Toho jako by asistence nastartovala a hned při dalším střídání sám skóroval. Z těžkého úhlu překvapil Ben Bishopa, na jehož vrub jde tato branka. Druhá třetina vyšla pro změnu parádně Martinu Hanzalovi. Ten si kromě přihrávky na trefu Michaela Stonea, hlavně zapsal gólový zásah. Šestnáct vteřin před koncem druhé části upravil už na 5:1 z pohledu domácích. Tampa v poslední třetině už jen korigovala. V obou případech v tom měl prsty Ondřej Palát, který šest minut před koncem posunul skóre na konečných 5:3 pro Arizonu. A konečná bilance Čechů? Famózní. Vrbata čtyři body, Hanzal tři, Palát dva.

Pavel Zacha čelil nedávno kritice trenéra Ďáblů Johna Hynese. Připomínky k obětavosti a dravosti si asi vzal k srdci a v zápase na ledě Philadelphie otevřel skóre utkání, když prostřelil Michala Neuvirtha v brance Flyers střelou z mezikruží. A ačkoliv Travis Konecny ještě v první části vyrovnal, na body to jeho týmu nestačilo. V dalším průběhu hry totiž stříleli góly už jenom hosté, kteří se mohli spolehnout na výborného Kinkaida v brance, jenž kryl 35 střel a pomohl k důležitému vítězství. Michal Neuvirth odchytal pouze dvě třetiny, dostal tři góly a skončil na 88% úspěšnosti zákroků.

Carolině se podařilo dotáhnout dvougólový náskok domácího Columbusu a tým, pohybující se na hraně účasti v play-off tak sahal po cenných bodech. Zkušený Scott Hartnell však nakonec nepovolil export bodů z Nationwide Areny a svým druhým gólem v utkání rozhodl o těsné výhře favorita.

Buffalo podruhé během dvou dnů zvítězilo 3:2. Ovšem opět se mu to nepodařilo v základní hrací době. V Montrealu rozhodl v 62. minutě Zach Bogosian. Tomáš Plekanec zůstal už v pátém utkání po sobě bez bodu.

Další dvougólový střelec večera se předvedl v utkání Ostrovanů s Los Angeles. Šestadvacetiletý Američan Anders Lee se teprve před dvěma lety pořádně prosadil do sestavy mužstva z New Yorku a teď mu dvěma góly pomohl sestřelit tým kapitána Kopitara. Přesto to zatím nestačilo na posun z posledního místa Východní konference.

Kanadské derby potvrdilo zajímavou statistiku. Z posledních třinácti duelů se hned v sedmi případech nerozhodlo v základní hrací době. Zápas nakonec dospěl až k samostaným nájezdům. Ve čtvrté sérii rozhodl Tom Pyatt a pomohl Senátorům k jednomu bodu navíc do těsného boje o postup do vyřazovací části.

Washington potvrdil pozici nejlepšího týmu probíhajícího ročníku. V dramatickém zápase ne ledě Dallasu využil dvě přesilovky a slepenými brankami v poslední třetině posunul zápas do prodloužení. To rozhodl už po devatenácti vteřinách Jay Beagle, který tím zaznamenal svůj desátý gól sezóny a zároveň dvacátý bod.

Jedním ze šlágrů hracího dne byl bezpochyby duel celků ze špičky celé ligy. Minnesota potvrdila vynikající formu z posledních dní a skvělou třetí třetinou otočila zápas s Kačery. Dva zásahy si připsalo americké křídlo druhé formace Wild, Jason Zucker. Jeho čtrnáctý gól v ročníku nakonec pečetil výhru v poměru 5:3.

Posledním českým hráčem, kterému se podařilo v noci bodovat byl kladenský odchovanec Michael Frolík. Asistence na první branku ho však může těšit jenom z pohledu osobních statistik. Jeho celek nezvládl duel s dynamickými mladíky z Edmontonu. V jejich dresu řádil především Jordan Eberle, jenž si připsal čtyři body a nejvíce se tak podílel na vítězném tažení Olejářů.

San José zvládlo roli jasného favorita v souboji s Coloradem tak napůl. Veterán Francois Beauchemin nepovolil domácím plný bodový zisk, když v desáté minutě třetí třetiny vyrovnával. Druhý bod si tak Žraloci vybojovali až v prodloužení, v něm se trefil zadák San José Derek Schlemko.

Ondřej Pavelec předvedl druhý spolehlivý výkon po sobě a představitelé Winnipegu si tak jeho stažení z farmy zpět k prvnímu týmu musí pochvalovat. Za 34 úspěšných zásahů byl zvolen druhou hvězdou zápasu. Bryan Little, jenž si připsal dva góly, byl zvolen tou první. Právě jeho zásluhou se domácí ujali v osmé minutě vedení, St. Louis, v jejichž sestavě nechyběl český útočník Dmitrij Jaškin, ale ještě do první přestávky srovnalo. Winnipeg však poté ve druhé a třetí části hry odskočil na 5:1 a hosté stačili už jen dvěma góly výsledek zkorigovat.

Výsledky NHL
Winnipeg - St. Louis 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky: 8. a 43. Little, 22. Wheeler, 47. Scheifele, 52. Ehlers - 14. a 54. Shattenkirk, 53. Stastny. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 37 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,9 procenta. Střely na branku: 29:37. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Pavelec (oba Winnipeg), 3. Shattenkirk (St. Louis).
Columbus - Carolina 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: 15. a 51. Hartnell, 5. Hännikäinen - 30. Aho, 36. Faulk. Střely na branku: 20:37. Diváci: 19 033. Hvězdy zápasu: 1. Hartnell, 2. Bobrovskij, 3. Prout (všichni Columbus).
Toronto - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 28. Bozak, 48. Martin - 15. Ryan, 59. Hoffman, rozhodující sam. nájezd Pyatt. Střely na branku: 33:27. Diváci: 19 544. Hvězdy zápasu: 1. Pyatt (Ottawa), 2. Kadri (Toronto), 3. Hoffman (Ottawa).
Montreal - Buffalo 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 24. Lehkonen, 29. Danault - 25. Gionta, 52. Franson, 62. Bogosian. Střely na branku: 38:38. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Bogosian (Buffalo), 2. Price (Montreal), 3. Lehner (Buffalo).
NY Islanders - Los Angeles 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 28. a 50. Lee, 3. Chimera, 60. Tavares - 41. Carter, 45. Doughty. Střely na branku: 36:36. Diváci: 15 138. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Berube (oba Islanders), 3. Doughty (Los Angeles).
Arizona - Tampa Bay 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)
Branky: 9. Rieder (Vrbata), 11. Vrbata (Hanzal), 35. Stone (Hanzal, Vrbata), 37. Fischer, 40. Hanzal (Vrbata) - 19. Paquette, 50. Naměstnikov (Palát), 55. Palát. Střely na branku: 23:48. Diváci: 12 177. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Rieder, 3. Vrbata (všichni Arizona).
Dallas - Washington 3:4 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 7. Cracknell, 27. Eaves, 36. Jamie Benn - 3. Burakovsky, 44. Ovečkin, 46. Oshie, 61. Beagle. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Beagle (Washington), 2. Eaves (Dallas), 3. Niskanen (Washington).
Minnesota - Anaheim 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 3. a 54. Haula, 26. a 56. Zucker, 55. Suter - 6. Noesen, 14. Fowler, 23. Perry. Střely na branku: 25:29. Diváci: 19 288. Hvězdy zápasu: 1. Suter, 2. Haula, 3. Zucker (všichni Minnesota).
Philadelphia - New Jersey 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 11. Konecny - 40. a 45. Wood, 8. Zacha, 36. Palmieri. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 40 minut, z 25 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Střely na branku: 36:29. Diváci: 19 932. Hvězdy zápasu: 1. Wood, 2. Cammalleri, 3. Kinkaid (všichni New Jersey).
San Jose - Colorado 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. J. Ward, 36. M. Karlsson, 62. Schlemko - 31. Grigorenko, 51. Beauchemin. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Schlemko, 2. M. Karlsson (oba San Jose), 3. MacKinnon (Colorado).
Calgary - Edmonton 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)
Branky: 36. Tkachuk (Frolík), 41. Monahan, 56. Bouma - 6. a 33. Eberle, 2. Slepyšev, 6. Letestu, 24. McDavid, 37. Klefbom, 60. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 41:31. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit, 2. Eberle, 3. Klefbom (všichni Edmonton).