Pittsburgh - Calgary 2:3 SNFrolík pálil a Plameny sežehly obhájce Stanley Cupu! Pavelec se zranil

Michael Frolík se gólem podílel na výhře hokejistů Calgary 3:2 po samostatných nájezdech na ledě obhájců titulu z Pittsburghu v úterním duelu NHL. Český útočník si připsal svou třináctou trefu v sezóně a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Radost ale nemohli mít čeští brankáři. Petr Mrázek byl sice třetí hvězdou duelu s Columbusem, ale Detroit nakonec urval jen bod za prohru 2:3 v prodloužení. Ještě hůř dopadl Ondřej Pavelec. Winnipeg podlehl 2:4 Minnesotě a kladenský odchovanec navíc za stavu 1:3 odstoupil ze hry kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní části těla.

Michael Frolík (uprostřed) se raduje z gólu proti Pittsburghu se spoluhráči z Calgary Markem Giordanem (vlevo) a Mikaelem Backlundem.

Frolík skóroval ve 39. minutě, kdy po spolupráci s Mikaelem Backlundem a Matthewem Tkachukem zakončoval nádhernou akci při přečíslení tři na dva a zvyšoval vedení Flames na 2:0. Penguins sice dokázali ve třetí třetině dvoubrankové manko smazat, v penaltovém rozstřelu ale rozhodl o vítězství hostů Kris Versteeg. Mužstvo Flames vyhrálo čtvrtý z posledních pěti zápasů a v tabulce Západní konference se drží na poslední postupové příčce do play off.

Hlavním hrdinou utkání byl brankář Chad Johnson, který zneškodnil 31 střel a všechny tři nájezdy Phila Kessela, Sidneyho Crosbyho a Krise Letanga. "Podle mě jsme odehráli dobrý zápas. Měli jsme dost šancí na to, abychom vyhráli. Myslím, že jsme si zasloužili víc než jen bod," řekl Crosby, který přihrál na první gól Pittsburghu a připsal si 998. bod v NHL.

Pavelec utkání nedochytal

Pavelec nedochytal duel Winnipegu s Minnesotou. Od 27. minuty ho mezi tyčemi zastoupil Connor Hellebuyck a už ve zbytku večera neinkasoval. Porážku 2:4, kterou hosté pečetili trefou do prázdné branky při power play, ale neodvrátil.

Minnesota vyhrála pátý z posledních šesti zápasů a potvrdila pozici nejlepšího týmu Západní konference. Hlavními strůjci úspěchu byli útočník Jason Pominville, který dal dva góly a na další dva přihrál, a brankář Devan Dubnyk, jenž zaznamenal 38 zákroků a s 29 výhrami se dělí o první místo mezi gólmany se Sergejem Bobrovským z Columbusu.

Mrázek zlikvidoval 24 z 27 střel hokejistů Columbusu a pomohl Red Wings získat bod za prohru 2:3 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil v 64. minutě Seth Jones, jenž se prosadil tvrdou ranou z pravého kruhu pro vhazování, která prolétla Mrázkovi nad lapačkou a skončila v levém horním růžku branky. "Dobře jsem tu střelu viděl, ale trefil to až moc přesně," uvedl Mrázek.

Jeho tým prohrál šestý z posledních sedmi zápasů, které skončily po základní hrací době nerozhodně. "Potřebujeme výsledky. Získali jsme bod, ale nutně bychom potřebovali dva," přiznal trenér Detroitu Jeff Blashill.

Sedmou porážku z posledních deseti zápasů utrpěli hokejisté Montrealu, kteří prohráli na ledě nejslabšího týmu ligy Colorada 0:4. Rozjetý Washington, aktuálně nejúspěšnější tým zámořské ligy, potvrdil formu, po Králích z Los Angeles si pětigólový příděl z Verizon Center odnesla také Carolina. Čistým kontem se tentokrát blýskla jednička týmu Braden Holtby a Capitals si připsali desátou domácí výhru v řadě.

Výsledky úterních zápasů NHL:
Buffalo - San Jose 5:4 v prodl. (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky: 52. a 62. E. Kane, 8. Moulson, 50. O'Reilly, 53. Okposo - 15. Ward, 18. Couture, 32. Karlsson, 47. Pavelski. Střely na branku: 36:40. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. O'Reilly (oba Buffalo), 3. Burns (San Jose).
New York Rangers - Anaheim 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 44. a 60. Grabner, 5. Lindberg, 22. Zuccarello - 27. Silfverberg. Střely na branku: 20:44. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Grabner, 3. Miller (všichni Rangers).
Pittsburgh - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 46. Kunitz, 56. Guentzel - 37. Ferland, 39. Frolík, rozh. nájezd Versteeg. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18 556. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Frolík (oba Calgary), 3. Letang (Pittsburgh).
Washington - Carolina 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Branky: 11. Ovečkin, 14. Connolly, 47. Eller, 47. Kuzněcov, 55. Johansson. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Johansson, 3. Niskanen (všichni Washington).
Toronto - Dallas 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Gardiner, 38. Matthews, 48. Zajcev - 45. Seguin. Střely na branku: 34:40. Diváci: 19 233. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Gardiner (oba Toronto), 3. Seguin (Dallas).
Colorado - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1., 34. a 47. Rantanen, 3. Martinsen. Střely na branku: 26:27. Diváci: 12 667. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Barberio, 3. Pickard (všichni Colorado).
Detroit - Columbus 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Jensen, 30. Vanek - 10. Dubinsky, 16. Atkinson, 64. Jones. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 26:27. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Mrázek (Detroit).
Tampa Bay - Los Angeles 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 27. a 39. Kučerov (na první Šustr), 8. Drouin, 32. Dumont, 54. Coburn. Střely na branku: 21:28. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Bishop, 3. Naměstnikov (všichni Tampa).
Nashville - Vancouver 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 13. Arvidsson, 17. Jarnkrok, 50. Forsberg, 60. Fisher - 7. Markus Granlund, 53. Edler. Střely na branku: 33:33. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Jarnkrok, 3. Rinne (všichni Nashville).
Winnipeg - Minnesota 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 26. Little, 37. Armia - 12. a 59. Niederreiter, 20. a 23. Pominville. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 26 minut, z 14 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 78,6 procenta. Střely na branku: 40:25. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Pominville (Minnesota), 2. Armia (Winnipeg), 3. Coyle (Minnesota).
Ottawa - St. Louis 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)
Branky: 27. a 54. Tarasenko, 22. Pääjärvi, 42. Berglund, 51. Steen, 56. Barbašev. Střely na branku: 30:30. Diváci: 16 787. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Tarasenko, 3. Steen (všichni St. Louis).