Jágr 760. gólem nasměroval Floridu k výhře

Anaheim

V noci na sobotu byly na programu NHL jen tři zápasy. Jediným Čechem, který se bodově prosadil, byl Jaromír Jágr. Kladenský odchovanec vstřelil rozhodující gól na ledě Anaheimu a Florida tak i díky němu vyhrála 4:1.

Jaromír Jágr (68) se spoluhráči.

Jágrův hvězdný moment přišel v 27. minutě. Tou dobou za stavu 1:1 obránce domácích Josh Manson vyrazil zpoza vlastní brány a chystal se rozehrát, jenže se mu zasekl kotouč na místě. Toho využil dotírající Jágr, který si následně pokryl puk tělem a hbitě vymíchal brankáře Gibsona.

Pro čerstvě pětačtyřicetiletého útočníka to byl už 760. zásah v nejprestižnější severoamerické soutěži. Na českého veterána ještě v polovině zápasu navázal úspěšnou ranou od modré čáry jeho spoluhráč Aaron Ekblad. Na konečných 4:1 zvyšoval do prázdné brány Derek MacKenzie.

Panteři tak vyhráli šesté z posledních sedmi klání. V dresu poražených nastoupil Ondřej Kaše, jenž byl při jediné trefě Kačerů na trestné lavici.

Columbus s Lukášem Sedlákem v sestavě porazil Pittsburgh 2:1 po prodloužení. Český centr však v průběhu druhé třetiny odstoupil kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní polovině těla. Duel třetího a druhého týmu Východní konference rozhodl povedenou individuální akcí Brandon Dubinsky.

Třicetiletý Američan využil velkého prostoru při hře tří proti třem, šikovnou stahovačkou obelstil zadáka Trevora Daleyho a následně střelou zápěstím poslal kotouč přesně ke vzdálenější tyči.

Hvězdou utkání byl vyhlášen Sergej Bobrovskij, který pochytal 38 střel Tučňáků.

Zatímco Columbus a Pittsburgh jsou kluby pohybující se na špičce NHL, v Carolině si to rozdaly celky, které prožívají mizerný ročník.

Z výhry 2:1 po prodloužení se nakonec mohlo radovat poslední Colorado, když se v 65. minutě po přihrávce Matta Duchenea prosadil ranou z voleje Mikko Rantanen.

Výsledky NHL
Columbus - Pittsburgh 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. R. Murray, 62. Dubinsky - 27. Cole. Střely na branku: 39:39. Diváci: 19.188. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Dubinsky (oba Columbus), 3. M. Murray (Pittsburgh).
Carolina - Colorado 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Skinner - 14. Barrie, 65. Rantanen. Střely na branku: 29:37. Diváci: 11.456. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen (Colorado), 2. Ward (Carolina), 3. Pickard (Colorado).
Anaheim - Florida 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 23. Cogliano - 25. Sceviour, 27. Jágr, 31. Ekblad, 59. MacKenzie. Střely na branku: 36:31. Diváci: 16.339. Hvězdy zápasu: 1. Sceviour (Florida), 2. Cogliano (Anaheim), 3. Ekblad (Florida).