Tampa Bay - Florida 3:2Jágr opět skóroval, Florida stále tápe. Trefili se i další Češi

Boston

Jaromír Jágr se trefil ve druhém utkání za sebou, jeho Florida však opět prohrála, tentokrát nestačila na Tampu Bay a její mizérie pokračuje. David Pastrňák vstřelil v NHL 28. gól v sezóně a pomohl Bostonu k výhře 2:1 nad Philadelphií. Vítězství Bruins zařídil brankou šest vteřin před koncem Drew Stafford.

Jaromír Jágr (uprostřed) slaví se spoluhráči Jonathanem Marchessaultem (81) a Keithem Yandlem (3).

Jaromír Jágr po šestnácti minutách duelu s Tampou obstaral první změnu skóre, když dokázal dorazit puk do brány, přestože už byl hodně z úhlu a zkušený forvard se po něm navíc musel složitě natahovat.

Po trefě obránce Pysyka se Panteři dostali do konce první části do dvoubrankového vedení a zdálo se, že by se konečně mohli dočkat výhry. Jenže domácí stihli v prostřední dvacetiminutovce vyrovnat a v závěru utkání pak dokonalo obrat české duo Šustr, Palát.

Andrej Šustr zachytil na modré čáře kotouč mířící ven z útočného pásma, následně vystřelil na bránu a Ondřej Palát ještě šikovnou tečí usměrnil puk do brány. Florida tak prohrála páté střetnutí v řadě. Ondřej Palát byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Vrbata se Zachou bodovali

Souboj týmů bez vidiny na účast v play off byl k vidění na ledě Arizony, kam zavítalo New Jersey. První gól viděli diváci už po minutě a půl, kdy Max Domi našel před odkrytou bránou českého spoluhráče Radima Vrbatu, a domácí vedli 1:0. Kojoti přidali další dvě branky ještě před první sirénou, na 4:0 pak ve druhé třetině zvyšoval Brendan Perlini. Jenže hosté třemi zásahy dokázali utkání zdramatizovat.

Kojoti opět získali dvoubrankový náskok gólem DeAngela, ovšem Ďáblové pět minut před koncem znovu snížili, když Pavel Zacha od pravého mantinelu našel před bránou skórujícího Johna Moorea. K vyrovnání pak byl blízko Taylor Hall, jenž však nevyužil trestné střílení. Arizona tak uhájila vítězství 5:4.

Pastrňák gólem pomohl Bostonu k výhře

Pastrňák se prosadil v 19. minutě v přesilové hře, když mu zpoza branky poslal puk na hůl Patrice Bergeron. Dvacetiletý český hráč překonal gólmana Flyers Steva Masona, který dostal přednost před Michalem Neuvirthem, střelou po ledě. Bruins krátce předtím ubránili bezmála dvouminutové dvojnásobné oslabení.

Hosté vyrovnali hned v úvodu druhé třetiny, kdy Wayne Simmonds přihrál před odkrytou branku Jordanu Wealovi. Zápas potom spěl k prodloužení, ale při posledním bostonském útoku nahodil Stafford od pravého mantinelu puk na branku a Mason ho nedokázal zneškodnit.

Plameny mají skvělou sérii, Frolík si připsal dva body

Calgary vyhrálo devátý zápas v řadě a výrazně k tomu pomohl Michael Frolík. Při výhře 3:0 nad Winnipegem nejprve asistoval u trefy Mickaela Backlunda, poté sám z dorážky zvyšoval na 2:0.

V dalších kláních Buffalo zdolalo Columbus 5:3, Colorado podlehlo Otawě 2:4, Nashville porazil San Jose 3:1, Toronto vyhrálo nad Carolinou 3:2 po prodloužení, Pittsburgh se raduje z vítězství 3:0 nad Vancouverem, Los Angeles porazilo Washington 4:2, za Capitals jednou skóroval Jakub Vrána.

Výsledky NHL
Boston - Philadelphia 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 19. Pastrňák, 60. Stafford - 22. Weal. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Rask (oba Boston), 3. Mason (Philadelphia).
San Jose - Nashville 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Martin - 13. Johansen, 31. Neal, 59. Arvidsson. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.497. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Johansen, 3. Ekholm (všichni Nashville).
Colorado - Ottawa 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 10. Nieto, 60. Andrichetto - 31. Claesson, 36. Burrows, 39. Hoffman, 52. Dzingel. Střely na branku: 16:31. Diváci: 15.317. Hvězdy zápasu: 1. Burrows, 2. Hoffman, 3. Karlsson (všichni Ottawa).
Winnipeg - Calgary 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Backlund (Frolík), 33. Frolík, 44. Chiasson. Střely na branku: 31:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Hamilton, 3. Frolík (všichni Calgary).
Buffalo - Columbus 5:3 (0:3, 3:0, 2:0)
Branky: 21. McCabe, 26. Moulson, 40. Reinhart, 58. E. Kane, 60. Eichel - 8. Savard, 15. N. Foligno, 18. Bjorkstrand. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.744. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Eichel, 3. Reinhart (všichni Buffalo).
Carolina - Toronto 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 9. Rask, 21. Teräväinen - 10. Marner, 28. Van Riemsdyk, 63. Rielly. Střely na branku: 38:26. Diváci: 12.328. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. Van Riemsdyk (oba Toronto), 3. Rask (Carolina).
Arizona - New Jersey 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
Branky: 2. Vrbata, 3. Rieder, 19. Chychrun, 24. Perlini, 54. DeAngelo - 26. a 41. Palmieri, 33. Bennett, 56. J. Moore (Zacha). Střely na branku: 31:30. Diváci: 11.223. Hvězdy zápasu: 1. Chychrun, 2. Rieder (oba Arizona), 3. Severson (New Jersey).
St. Louis - NY Islanders 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Branky: 8. a 36. Tarasenko, 25. Steen, 39. Berglund - 32. Nelson, 43. Beauvillier, 59. Leddy. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19.505. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Steen, 3. Schwartz (všichni St. Louis).
Vancouver - Pittsburgh 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 37. Cole, 57. Guentzel, 59. Sheary. Střely na branku: 27:48. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Sheary (oba Pittsburgh), 3. Miller (Vancouver).
Tampa Bay - Florida 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Kučerov, 31. Gourde, 58. Palát (Šustr) - 17. Jágr, 20. Pysyk. Střely na branku: 34:34. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Vasilevskij, 3. Gourde (všichni Tampa).
Los Angeles - Washington 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 16. Gáborík, 28. Kopitar, 49. Kempe, 60. Carter - 5. Vrána, 21. Oshie. Střely na branku: 22:19. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Kempe (oba Los Angeles), 3. Ovečkin (Washington).