Toronto - Boston 4:2Hudler asistoval v NHL u výhry Dallasu, Polák v Torontu zastínil české hvězdy Bostonu

New York

Čeští hokejisté sbírali v NHL body za asistence. Jiří Hudler přihrál na vítězný gól Dallasu v utkání proti San Jose (1:0). Roman Polák pro změnu asistoval u branky Toronta na 4:2 v duelu s Bostonem.

Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák (88) padá k zemi po souboji se svým krajanem Romanem Polákem z Toronta v utkání NHL, které Boston prohrál 2:4.

Český gólman Detroitu Petr Mrázek v duelu s Buffalem dvakrát inkasoval při přesilových hrách, a protože se Rudá křídla trefila jen jednou, bere body tým Sabres. Mrázek dostal obě branky už před polovinou utkání, celkem čelil třiceti střelám, jenže jeho spoluhráči propadli v koncovce, jako jediný skóroval Tomáš Tatar. Premiéru v tomto ročníku NHL prožil útočník Detroitu Tomáš Nosek.

Na domácím ledě uspělo Toronto, které si poradilo s Bostonem. V barvách Bruins se nevedlo českému duu David Krejčí – David Pastrňák, spokojenější byl určitě jejich krajan v týmu vítězů Roman Polák. Ten si připsal asistenci u gólu na 4:2.

Skóre zápasu bylo dlouho vyrovnané 1:1, v posledních dvou minutách se ale strhla přestřelka a paldy čtyři góly. Za stavu 2:1 hosté odvolali brankáře a dvakrát inkasovali. Následně pak skóre korigovali.

"Není moc krásnějších pocitů. Vyhráli jsme tenhle velký zápas, to jsme moc potřebovali," zářil Tyler Bozak, autor gólu na 2:1. "Myslím, že všichni odvedli dobrou práci."

"Je to jedna z porážek, která hodně bolí. Před utkáním jsme si řekli, že tady musí odvést nějakou práci a to jsme neudělali," hlásil zklamaně Patrice Bergeron, hvězda Bruins. David Pastrňák nebodoval poprvé po jedenácti zápasech, v nichž zaznamenal 15 bodů za 6 gólů a 9 asistencí.

Před vlastními fanoušky nezaváhal ani Nashville, když slavil vítězství 3:1 nad Arizonou. Domácí tým během druhé třetiny vybudoval náskok (2:0) a zápas měl od té chvíle plně pod kontrolou.

První zápas v sezoně odehrál za Arizonu obránce Zbyněk Michálek, jenž byl před pár dny povolán z farmy. Čtyřiatřicetiletý bek strávil na ledě v Nashvillu téměř 16 minut a nebyl u žádného ze tří inkasovaných gólů, kvůli nimž Coyotes prohráli 1:3.

Jediná trefa stačila na domácím ledě k vítězství Dallasu, jenž přemohl Žralkoky ze San Jose. Gól vstřelil v závěru druhé třetiny Curtis McKenzie a asistenci si připsal český útočník Jiří Hudler.

Vítězství slavil i Edmonton, který zvítězil nad Krály z Los Angeles (2:0). Na oba góly vítězů přihrávala největší hvězda Olejářů – dvacetiletý Connor McDavid.

Výsledky zápasů NHL
Toronto - Boston 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 15. Rielly, 59. Bozak, 59. Nylander, 60. Kadri (Polák) - 8. Backes, 60. Moore. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.347. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Bozak (oba Toronto), 3. Rask (Boston).
Detroit - Buffalo 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 33. Tatar - 11. Eichel, 29. Moulson. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 35:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Lehner (Buffalo), 2. Green (Detroit), 3. O'Reilly (Buffalo).
Edmonton - Los Angeles 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Maroon, 13. Lucic. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. McDavid, 3. Lucic (všichni Edmonton).
Dallas - San Jose 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 35. McKenzie (Hudler). Střely na branku: 20:30. Diváci: 17.687. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. McKenzie (oba Dallas), 3. Dell (San Jose).
Nashville - Arizona 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 37. a 47. Ellis, 26. Arvidsson - 57. Ekman-Larsson. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Rinne, 3. C. Smith (všichni Nashville).