Rubriky:

NHL

Dojemné loučení. Eliáše rozplakaly ovace fanoušků New Jersey

9. dubna 2017 10:37 - New Jersey

Čestné kolečko, čestné vhazování a konec. Patrik Eliáš naposledy navlékl dres New Jersey Devils, aby se s domácími fanoušky rozloučil alespoň při rozbruslení. Do utkání s New Yorkem Islanders sice vinou zranění nezasáhl, i tak mu tleskala plná hala.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

40letý hokejista nejprve obkroužil čestné kolečko jako jediný hráč domácích, poté se spoluhráči absolvoval patnáctiminutové rozbruslení. Po ledě se pohyboval bez helmy.

Eliášova rozlučka na ledě za přítomnosti manželky Petry a obou dcer.

A pak se postavil na slavností vhazování. Proti němu stál bývalý spoluhráč Stephen Gionta, na červeném koberci donesly kotouč jeho dvě dcery a manželka Petra.

Eliáš se těžko bránil dojetí, zatímco mu domácí fanoušci děkovali za skvělou práci pro jejich klub. „Byl jsem trochu nervózní, skoro jako kdyby to měl být můj první zápas v NHL," prozradil poté novinářům.

V New Jersey sledovali Eliášův poslední den v týmu. Redakce klubového webu nechyběla ani v domě českého hokejisty.

Rodák z Třebíče přiznal, že si velmi užil poslední příležitost vyjet na led se svými spoluhráči a že možnost být součástí týmu je to, co mu teď v hokejovém důchodu bude scházet.

Patrik Eliáš cestou na utkání s New Yorkem Islanders.

Český hokejista oznámil konec kariéry v březnu. Za Ďábly zasáhl do 20 sezón, v NHL nikdy nepůsobil v jiném klubu. S týmem z New Jersey dvakrát slavil zisk Stanleyova poháru.

Předzápasové rozbruslení za účasti Patrika Eliáše.

Eliáš drží klubový rekord v počtu bodů (1025), gólů (408) i asistencí (617), to vše stihl ve 1240 utkáních základní části. Pouze Ken Daneyko nastoupil do více zápasů než Eliáš. Pokud by legendární útočník se šestadvacítkou na dresu mohl hrát v této sezóně, nejspíš by i tento rekord překonal, protože mu chybí jen 43 duelů.

dh, Sport.cz

Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..