Pittsburgh - Washington 2:5Stav série 3:3Washington srovnal už téměř ztracenou sérii

Pittsburgh

Hokejisté Washingtonu se zvedají. V už téměř ztracené sérii druhého kola play off NHL s Pittsburghem výhrou 5:2 srovnali celkový stav na 3:3. V šestém zápase na ledě soupeře lépe začali a ve třetí třetině dvougólový náskok ještě zvýraznili. Domácí stačili jen korigovat.

Andre Burakovsky (65) z Washingtonu se raduje po gólu proti Pittsburghu, vlevo T.J. Oshie (77) a Nicklas Bäckström (19).

Capitals, kteří prohrávali už 1:3 na zápasy, se o postup do konferenčního finále v sedmém utkání poperou s Tučňáky ve středu před vlastními fanoušky

Hosté byli v pondělí od začátku utkání aktivnějším a lepším týmem. První třetinu vyhráli 11:3 na střely a od 13. minuty vedli 1:0 díky gólu T. J. Oshieho, který v přesilovce potrestal vyloučení kapitána domácích Sidneyho Crosbyho.

Druhý gól přidal ve 27. minutě André Burakovsky, jenž pak v 53. minutě zvyšoval svou druhou trefou v utkání už na 5:0 pro Washington. Teprve pak se prosadili i Penguins a dvěma góly v rozmezí 52 sekund připravili brankáře Bradena Holtbyho o čisté konto.

"Všechno přichází se sebevědomím," prohlásil Burakovsky, který skóroval i v minulém duelu, který Capitals vyhráli 4:2. Z posledních dvou zápasů tak má na kontě tři branky, zatímco v předchozím průběhu vyřazovacích bojů čekal na gól marně. "Během celého play off jsem měl spoustu šancí a teď mi to tam konečně začalo padat," radoval se dvaadvacetiletý švédský útočník.

"Je frustrující, když máte takovou šanci ukončit sérii na domácím ledě a nepodáte vůbec dobrý výkon," litoval trenér Pittsburghu Mike Sullivan. "Nedá se nic dělat. Nevyšlo nám to. Na druhou stranu se nic nemění. Pořád potřebujeme k postupu vyhrát jeden zápas. Díky tomu, že jsme si v sérii vypracovali náskok, zůstáváme dál ve hře. A to je hlavní," snažil se hledat pozitiva brankář Marc-Andre Fleury.

A optimismus vzbuzuje i pohled do historie. V zápasech číslo 7 na hřištích soupeřů mají Penguins bilanci 5 výher a 0 porážek, včetně vítězství 6:2 v druhém kole play off v roce 2009 právě ve Washingtonu. Ve prospěch Capitals ale hovoří skutečnost, že byli po většinu série aktivnějším týmem, což dokazuje i celkový poměr střel 200:133.

"Náš cíl je samozřejmě vyhrát celou sérii a postoupit. Věděli jsme, že dnes musíme podat ten nejlepší výkon, abychom si vynutili sedmý zápas. Stát se v něm může všechno, ale jsme teď tam, kde jsme chtěli být," poznamenal útočník Nicklas Bäckström, který po 16 sekundách třetí třetiny zvyšoval na 3:0 a definitivně tak zlomil odpor Tučňáků.

Druhé kolo play off NHL:
Východní konference - 6. zápas:
Pittsburgh - Washington 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Branky: 57. Guentzel, 58. Malkin - 27. a 53. Burakovsky, 13. Oshie, 41. Bäckström, 52. Carlson. Střely na branku: 18:26. Diváci: 18 594. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. Bäckström, 3. Oshie (všichni Washington). Stav série: 3:3.