Rubriky:

NHL

Rus Zaripov může navzdory dopingovému trestu hrát v NHL

29. srpna 2017 10:08 - New York

Ruský hokejista Danis Zaripov může hrát v NHL, třebaže před měsícem dostal od mezinárodní federace IIHF dvouletý distanc za pozitivní dopingový test a přišel o angažmá v KHL. Šestatřicetiletý útočník nyní čeká, zda mu některý klub z elitní kanadsko-americké ligy nabídne smlouvu.

 

Darko Bandic, ČTK/AP

Pseudoefedrin, zjištěný v Zaripovově odevzdaném vzorku moči, nemá NHL na seznamu zakázaných látek. Vedení zámořské soutěže zároveň uvedlo, že hráč nedostal možnost se hájit.

Agent Dan Milstein tvrdí, že o Zaripova je v NHL zájem. "Je to hráč světové třídy. Budeme jednat s řadou týmů," citovala ho agentura AP.

Zaripov je trojnásobným mistrem světa, v KHL čtyřikrát získal Gagarinův pohár a šestkrát hrál Utkání hvězd. Letos byl spoluhráč českého reprezentačního útočníka Jana Kováře z Magnitogorsku s 15 góly nejlepším střelcem play off. V nově rozehrané sezóně se měl vrátit do Kazaně, smlouva ale kvůli trestu nevstoupila v platnost.

IIHF mu za doping zakázala hrát do 22. května 2019. Ruský hokejista se i po příznivém verdiktu NHL chce proti trestu odvolat ke sportovnímu arbitrážnímu soudu CAS v Lausanne.

ČTK

Časová osa: NHL

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..