Colorado - Las Vegas 1:4Hyka za Las Vegas válí dál! V přípravě NHL se trefili i Rutta a Chlapík

Zatím ve vynikajícím světle se prezentuje na kempu nováčka NHL z Las Vegas český útočník Tomáš Hyka. Po dvougólovém vystoupení proti Vancouveru si v úterý připsal gól a asistenci v přípravném duelu proti Coloradu. Z gólu se radoval také obránce Chicaga Jan Rutta a útočník Ottawy Filip Chlapík.

Obránce Chicaga Blackhawks Jan Rutta (vlevo) v souboji s Artěmijem Panarinem z Columbusu.

Exboleslavský Hyka si při vítězství Rytířů nad Coloradem 4:1 nejprve připsal asistenci u třetí branky svého týmu, když v přesilovce křížným pasem před bránu připravil snadnou práci pro skórujícího Oscara Lindberga.

Ve třetí třetině pak sám zakončil únik dva na jednoho střelou mezi betony brankáře.

První trefu v dresu Chicaga si v duelu s Columbusem připsal obránce Jan Rutta. A hned byla vítězná. Nutno ale dodat, že sedmadvacetiletý český zadák měl hodně štěstí, protože rána z jeho hole trefila zadní mantinel a do branky si ho až následně po odrazu srazil gólman Joonas Korpisalo.

Rutta zvýšil na 3:0, Blackhawks dokonce po druhé třetině vedli už 5:0, ve třetí části ale dvěma góly snížil na konečných 5:2 Seth Jones.

Premiérový zásah si v přípravě připsal také dvacetiletý talent Filip Chlapík. Útočník Ottawy minutu a 36 sekund před koncem utkání s Torontem trefil při power play soupeře z poloviny hřiště prázdnou bránu. Toronto inkasovalo do prázdné brány ještě jednou a nakonec prohrálo 2:5.

Jakub Zbořil s Davidem Krejčím se asistencemi podíleli na vítězství Bostonu nad Detroitem 4:2. Za Red Wings odchytal necelých 30 minut brankář Petr Mrázek, nastoupili také obránce Libor Šulák a útočník Martin Frk.

Přípravné zápasy před NHL:
Nashville - Florida 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 34. McLeod, 39. Pettersson, 52. Arvidsson - 30. a 42. Brickley, 5. Haapala, 51. Matheson, 60. Malgin.
Boston - Detroit 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 24. Fitzgerald (Zbořil, Krejčí), 28. Heinen, 38. Czarnik z trestného střílení, 58. Purcell - 40. Mantha, 44. Larkin. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 29:58 minuty, z 21 střel inkasoval dvě branky a měl úspěšnost zákroků 90,5 procenta.
Pittsburgh - Buffalo 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1), hráno v University Parku v Pensylvánii
Branky: 21. Aston-Reese, 43. McClement, 49. Määttä - 13. a 31. Pominville, 38. Tennyson, 61. Eichel.
Columbus - Chicago 2:5 (0:1, 0:4, 2:0)
Branky: 46. a 57. S. Jones - 11. Franson, 21. Dauphin, 33. Rutta, 33. Schmaltz, 38. Hinostroza.
Tampa Bay - Carolina 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 36. Erne - 4. Williams, 25. Teräväinen.
Toronto - Ottawa 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky: 12. Marleau, 18. J. van Riemsdyk - 5. L. Brown, 36. Claesson, 51. Burgdoefer, 59. F. Chlapík, 60. Sieloff.
Nashville - Florida 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 36. a 64. Salomäki, 39. Sissons - 16. Trocheck, 53. McCann.
Dallas - St. Louis 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 12. Janmark, 25. Caamano, 49. Ritchie, 53. Jamie Benn, 59. Pitlick - 4. Megan, 12. Kostin, 33. Blais (Sobotka).
Colorado - Las Vegas 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky: 38. MacKinnon - 6. Hunt, 7. Marchessault, 8. Lindberg (Hyka), 56. Hyka.
San Jose - Anaheim 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Branky: 20. Sandberg, 22. O'Regan, 33. Boedker, 36. Labanc, 37. Bollig.