Stanley Cup je na Sibiři, pak zamíří do Česka

2. srpna 2006 15:44 - OMSK

Stanleyův pohár, nejslavnější hokejová trofej, zavítala na Sibiř. Do dalekého Omsku jej přivezl ruský obránce Oleg Tverdovskij, jenž byl členem posledních vítězů NHL Carolina Hurricanes. Tverdovskij se tak chtěl odvděčit svému bývalému klubu, za místní Avangard odehrál v minulosti dvě sezóny a stal se ruským šampionem i vítězem Evropského poháru.

Tverdovskij vzal Stanley Cup nejprve do hokejového muzea a poté jej hodlá vystavit na prostranství před omským hokejovým stadiónem. Pak jej čeká projížďka městem a odpoledne jej hráč převeze do Moskvy. Odtud se bude balit na cestu do Čech. Zítra kolem poledne by měl dorazit do Prahy, kde jej převezme František Kaberle a v pátek se s ním bude těšit Josef Vašíček.

Stanley Cup už si letos s hokejisty Caroliny užil leccos. Obránce Glen Wesley jej například přivezl na vojenskou základnu Camp Lejeune, kde se zotavují američtí vojáci z misí v Iráku a Afganistánu. Cam Ward a Eric Staal zase trofej provezli po newyorské Times Square a Justin Williams křepčil s pohárem na technoparty v Torontu.

Před cestou do Ruska se Stanley Cup zastavil na Ukrajině, kde měl právo na jeho čtyřiadvacetihodinové držení obránce Anton Babčuk. Dvaadvacetiletý bek předvedl trofej v Kyjevě, kde hokejově vyrůstal a vyjádřil přání, aby byl na Ukrajině hokej jednou populárnější než fotbal.

grg, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..