Los Angeles - Calgary 3:4 PPVítězná premiéra české legendy, Plameny rozhodly v prodloužení. Zacha pálil za New Jersey

Legendární český útočník Jaromír Jágr má za sebou první zápas NHL v dresu Calgary. Na ledě Los Angeles vyhrály jeho Plameny 4:3 v prodloužení, Jágr se gólově neprosadil. V dresu Calgary se gólem a asistencí blýskl jiný český útočník - Michael Frolík. V dalším utkání tým New Jersey vyhrál v Torontu 6:3. Dvěma trefami k tomu Devils pomohl český útočník Pavel Zacha a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Premiéra Jaromíra Jágra v dresu Calgary Flames dopadla úspěšně. Český útočník se sice neprosadil, ale slavil výhru 4:3 v prodloužení na ledě Los Angeles.

Čeští fanoušci se dočkali. Zkušený útočník Jaromír Jágr už zase válí v NHL, kde má za sebou premiérový zápas v dresu Calgary. Duel začal ve třetím útoku a k prvnímu ohrožení branky se dostal už ve třetí minutě. Gólově se neprosadil, na ledě strávil přes 13 minut. Šanci dostával i při přesilových hrách, kde odehrál přes dvě minuty.

Druhou branku Plamenů zaznamenal Jágrův krajan Michael Frolík, ten si později připsal i asistenci.

Králové z Los Angeles dokázali krátce před koncem druhé třetiny snížit a hned v úvodu třetí dvacetiminutovky dvěma trefami Dustina Browna otočili na 3:2. Drama ale pokračovalo a Tkachuk srovnal na 3:3. V prodloužení pak zápas na stranu Calgary převážil rozhodující trefou Monahan.

Třetí výhru v sezóně si připsali Ďáblové z New Jersey, v jejichž dresu byl hodně vidět střelec dvou gólů Pavel Zacha. Ten nejprve krátce před polovinou zápasu v přesilovce poslal hosty do vedení 3:2, aby v 58. minutě definitivně zpečetil jejich výhru druhým zásahem. Důležitou postavou Devils byl při utkání v Torontu i gólman Cory Schneider a další dvougólový střelec Miles Wood.

Hokejisté Pittsburghu zvítězili v souboji dvou nejlepších týmů základní části minulé sezóny NHL na ledě Washingtonu 3:2. Obhájce Stanley Cupu vstřelil všechny góly v přesilovkách, jejichž efektivita stoupla i díky návratu uzdraveného Patrika Hörnqvista. Švédský útočník zaznamenal gól a přihrávku.

Výsledky zápasů NHL
Washington Pittsburgh 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 40. Djoos, 53. Ovečkin - 6. Letang, 29. Hörnqvist, 41. Sheary. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist (Pittsburgh), 2. Djoos (Washington), 3. Sheary (Pittsburgh).
Toronto – New Jersey 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
Branky: 9. Van Riemsdyk, 14. D. Moore, 54. Matthews - 10. a 11. Wood, 30. a 58. Zacha, 35. Gibbons, 44. Coleman. Střely na branku: 50:31. Diváci: 19.103. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. Wood, 3. Schneider (všichni New Jersey).
Colorado – Boston 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
Branky: 33. a 59. Andrighetto, 9. Kerfoot, 21. Jakupov, 36. Duchene, 59. Jost - 18. Marchand, 52. Schaller, 53. Krug. Střely na branku: 37:23. Diváci: 18.011. Hvězdy zápasu: 1. Jakupov, 2. Duchene (oba Colorado), 3. Marchand (Boston).
Anaheim – New York Islanders 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 1. Cogliano, 29. Rakell, 46. Eaves - 14. a 48. Nelson. Střely na branku: 30:41. Diváci: 14.553. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Fowler, 3. Cogliano (všichni Anaheim).
Los Angeles – Calgary 3:4 PP (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 41. a 42. Brown, 36. Kopitar - 4. a 51. Tkachuk (na druhou Frolík), 8. Frolík, 62. Monahan. Střely na branku: 45:37. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Kopitar (oba Los Angeles), 3. Tkachuk (Calgary).