Las Vegas - Boston 3:1Pastrňákův gól dal Medvědům naději, Boston ale nakonec prohrál

New York

V nočních zápasech NHL zasáhli do hry tři čeští hokejisté. Gól Davida Pastrňáka třicet sekund před koncem dával Bostonu ještě malou naději, že si z ledu Vegas odvezou nějaké body, nicméně Golden Knights ji zhasli v podstatě okamžitě, když prázdnou bránu trefil Lindberg a zajistil nováčkovi soutěže vítězství 3:1. Z výhry se radoval i Tomáš Nosek, který opět nastoupil ve čtvrté formaci, naopak porážku musel zkousnout i druhý David v sestavě Bruins Krejčí.

Gól Davida Pastrňáka (není na snímku) na 1:2. Puk si do vlastní brány srazil Karlsson (71) z Vegas.

Po bezbrankové první třetině zajistil Vegas vedení pět minut před koncem druhé dvacetiminutovky svým premiérovým zásahem v kariéře Alex Tuch. Jednadvacetiletý Američan ještě do přestávky připravil branku pro spoluhráče Vadima Šipačova, jenž skóroval při svém debutu v kanadsko-americké soutěži.

Boston snížil až v poslední minutě. Při power play nejprve David Krejčí vyhrál vhazování, puk se posléze dostal k Davidu Pastrňákovi, jehož přihrávku zpoza brány si do vlastní sítě srazil bruslí útočník William Karlsson. Jednadvacetiletý forvard zaznamenal třetí gól v sezóně. Bruins pokračovali v hře bez brankáře, ale místo vyrovnání trefil z obranného pásma odkrytou klec Lindberg.

Za Vegas chytal bývalý brankář Bostonu Malcolm Subban, jelikož Marc-André Fleury byl zapsán na listinu zraněných, protože utrpěl otřes mozku. Subbana získali Zlatí rytíři na začátku října z listiny volných hráčů. Ve čtvrté formaci opět figuroval Tomáš Nosek, který odehrál přes 10 minut. Dvakrát tolik minut si za hosty připsal David Krejčí, Pastrňák byl na ledě 19 minut.

Nevadský celek zvítězil počtvrté z pěti odehraných duelů a dál figuruje v popředí Západní konference. Medvědům se v úvodu sezóny příliš nedaří a momentálně se krčí až na 12.pozici na Východě.

V dalších zápasech Anaheim bez zraněného Ondřeje Kašeho prohrál doma s Buffalem a Los Angeles vyhrálo na svém ledě o gól nad New Yorkem Islanders.

NHL:
Vegas - Boston 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 35. Tuch, 38. Šipačov, 60. Lindberg - 60. Pastrňák. Střely na branku: 26:22. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. Subban, 3. Šipačov (všichni Vegas).
Anaheim - Buffalo 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Wagner - 2. Bailey, 40. Pouliot, 60. Larsson. Střely na branku: 26:31. Diváci: 15.821. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Wagner (Anaheim), 3. Johnson (Buffalo).
Los Angeles - NY Islanders 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Kopitar, 32. Muzzin, 46. Doughty - 29. Bailey, 55. Cizikas. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Kopitar (oba Los Angeles), 3. Barzal (NY Islanders).