Rubriky:

NHL

Jako noc a den. Život gólmana v NHL, to je někdy horská dráha

3. listopadu 2017 12:10 - Colorado/Praha

Tohle byla velká šichta. Jednou můžete být dole, podruhé zase nahoře, sport je nevyzpytatelný. Brankář Colorada Semjon Varlamov musel čelit šedesáti střelám v utkání NHL. Tři skončily za jeho zády. I přes tuto palbu Carolina prohrála 3:5. Ruský gólman Lavin si počtem zákroků připsal sezónní klubový rekord.

 

Brian Fluharty, Reuters

„Byl to opravdu těžký zápas, hlavně pro hlavu. Měli jsme dobrý start, ale pak se vše zhroutilo. Tady nejsou jednoduchá utkání. Jestliže máte špatný zápas, v dalším se musíte odrazit zpět. Zapomenout a jet dál," cituje server nhl.com Varlamova. A dobře ví, o čem mluvil.

Devětadvacetiletý rodák ze Samary si připsal dvakrát více zákroků než v jiných zápasech, přesto byl v pohodě.

„Vlastně se necítím špatně. Někdy máte třicet zákroků a máte toho plné zuby, jenže nikdy nevíte, jak vaše tělo reaguje," byl v pohodě gólman, který si proti Carolině připsal 95% úspěšnost zákroků. Varlamov kapituloval už po 55 sekundách. Překonal ho Victor Rask. První dvacetiminutovka skončila nakonec nerozhodně 2:2.

Klíčem bylo vidět puk

„Fenomenální. Dnes večer byl výjimečný, co více můžete říct," nechal se slyšet kouč Jared Bednar.

A Varlamov ví, co měl trenér na mysli. Jednou se cítíte mizerně, podruhé se nebes dotýkáte. V předchozím utkání zlikvidoval jen čtrnáct střel a odnesl si sedm gólů od Las Vegas. Z pekla do nebe, život hokejové brankáře je někdy jízda na horské dráze.

V probíhajícím ročníku NHL má Rus za sebou osm utkání, po pěti odešel jako vítěz. V průměru inkasoval tři branky na duel. „Vždycky se bavíme na ledě, v šatně, říkám, že pro mě je nejdůležitější vidět letící puk. Věděli jsme, že Carolina střílí z každé pozice. To bylo v tomto utkání klíčové, viděl jsem hodně střel," pochvaloval si Varlamov, který byl vyhlášen první hvězdou utkání.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..