Calgary - Detroit 6:3Jágr už zase řádí v NHL. Legendární útočník pálil i přihrával a Plameny slaví

Calgary/Praha

A pak, že už je Jaromír Jágr v NHL jen do počtu. Na to zapomeňte. Česká legenda dala po návratu do NHL gól a připsala si i asistenci při výhře jeho Calgary nad Detroitem 6:3. Za poražené dal gól Martin Frk a skóroval tak ve třetím utkání NHL v řadě. Hodně vidět byl i Jakub Voráček v dresu Philadelphie. Letci vyhráli nad Chicagem 3:1 a Voráček zaznamenal gól a asistenci.

Český útočník Jaromír Jágr zaznamenal v utkání s Detroitem gól a asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Plameny vyhrály nad Detroitem 6:3 a hokejová legenda se konečně mohla smát.

Jágr si připsal po návratu po zranění přihrávku u vedoucího gólu Plamenů, který vstřelil v 10. minutě první třetiny Jankowski. V brance Red Wings přitom stál český gólman Petr Mrázek. Ještě větší ovace pro českou 68 přišly v 38. minutě, kdy zvyšoval na 5:2 pro svůj tým a dočkal se první trefy v tomto ročníku NHL.

Jágr skóroval při přečíslení dvou na jednoho, když dostal ideální přihrávku od Gaudreaua. Brankář Petr Mrázek se natahoval, jak jen mohl, ale touš na cestě do sítě nezastavil. Domácí tým nakonec vyhrál 6:3.

Pětačtyřicetiletý Jágr tak navýšil svoje konto kanadských bodů na číslo 1918, lepší byl jen Wayne Gretzky (2857). V tabulce střelců je třetí nejúspěšnější v historii soutěže, když dal 766 gólů a v žebříčků odehraných zápasů v NHL je momentálně čtvrtý. Na kontě má 1718 duelů ve slavné lize, legendární Gordie Howe jich má na kontě o 49 více, tedy 1767.

V báječné formě hraje český forward Detroitu Martin Frk, který skóroval ve třetím utkání NHL v řadě. Tentokrát ale jen korigoval porážku Rudých křídel.

Český útočník Jakub Voráček a Kanaďan Claude Giroux byli ústředními postavami Philadelphie Flyers v duelu s Chicagem. Letci vyhráli 3:1 a oba hráči si připsali po gólu a dvou asistencích. Voráček potvrdil dobrou formu z poslední doby, vstřelil vítěznou branku a na dvě další přihrál. U jediného zásahu hostů asistoval český bek Jan Rutta.

Philadelphia měla zápas pod kontrolou. Už v páté minutě skóroval kapitán Letců Giroux a ještě v první třetině navýšil náskok Voráček. Když pak na začátku prostřední třetiny po akci zmíněných hráčů přidal Couturier další gól, nikdo o výhře domácích nepochyboval. Hosté z Chicaga stihli už jen korigovat na konečných 1:3.

Ďáblové z New Jersey sice dvakrát vedli nad Edmontonem, ale nakonec zápas dospěl do prodloužení, kde byli úspěšnější Olejáři. Vítězství jim zajistil přesným zásahem Němec Leon Draisaitl.

Montreal na domácím ledě nestačil na Minnesotu, vyšel střelecky naprázdno a prohrál 0:3. Výhru hostům vystřílel hattrickem Jason Zucker.

Tým St. Louis zvítězil nad Arizonou 3:2 po samostatných nájezdech a jednou asistencí se pod výhru podepsal český obránce Dmitrij Jaškin.

Výsledky zápasů NHL
New Jersey – Edmonton 2:3 PP (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 6. B. Boyle, 39. D. Stafford - 27. Slepyšev, 44. Lucic, 65. Draisaitl. Střely na branku: 34:32. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. B. Boyle (New Jersey), 2. Draisaitl, 3. Nugent-Hopkins (oba Edmonton).
Philadelphia – Chicago 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Giroux (Voráček), 13. Voráček, 24. Couturier (Voráček) - 37. C. Murphy (Rutta). Střely na branku: 31:39. Diváci: 19.738. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Voráček, 3. Elliott (všichni Philadelphia).
Montreal – Minnesota 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 43., 52. a 60. Zucker. Střely na branku: 41:35. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Dubnyk (oba Minnesota), 3. Danault (Montreal).
St. Louis – Arizona 3:2 po SN (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 26. Edmundson, 46. Pietrangelo (Jaškin), rozhodující sam. nájezd B. Schenn - 30. a 39. Perlini. Střely na branku: 38:29. Diváci: 18.156. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo (St. Louis), 2. Perlini (Arizona), 3. C. Hutton (St. Louis).
Calgary – Detroit 6:3 (2:0, 3:3, 1:0)
Branky: 14. a 58. J. Gaudreau, 10. Jankowski (Jágr), 27. Ferland, 33. Tkachuk, 38. Jágr - 29. Frk, 36. F. Nielsen, 40. Mantha. Střely na branku: 34:42. Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59:45 minuty, inkasoval pět gólů z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 84,85 procenta. Diváci: 18.788. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. J. Gaudreau (oba Calgary), 3. Mantha (Detroit).
Anaheim – Vancouver 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 41. a 42. Silfverberg, 18. H. Lindholm, 37. Montour - 13. S. Bärtschi. Střely na branku: 35:20. Diváci: 16.038. Hvězdy utkání: 1. Silfverberg, 2. Rakell, 3. H. Lindholm (všichni Anaheim).
Los Angeles – Tampa Bay 2:5 (0:4, 1:0, 1:1)
Branky: 38. Toffoli, 49. Fantenberg - 10. Kučerov, 11. Killorn, 11. Hedman (Palát), 12. Stamkos, 53. Namestnikov. Střely na branku: 24:43. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. Kopitar (Los Angeles).