Montreal - Calgary 2:3 PPRittich vychytal pro Calgary výhru, Voráček přihrál na tři góly a má nejvíc asistencí v NHL

New York/Praha

Hokejisté Bostonu si poradili na domácím ledě s Arizonou, když zvítězili 6:1. Vidět byli čeští útočníci Bruins. David Krejčí dal gól a na další přihrál, David Pastrňák si připsal asistenci. Slavit mohli i Češi v barvách Calgary – brankář David Rittich a útočník Michael Frolík. Plameny i bez zraněného Jaromíra Jágra vyhrály 3:2 v prodloužení na ledě Montrealu. Dařilo se také Čechům v dresu St. Louis. Útočníci Dmitrij Jaškin i Vladimír Sobotka si připsali gólové příhrávky při vítězství 3:0 nad Dallasem. Útočník Jakub Voráček režíroval třemi přihrávkami výhru Philadephie 4:1 ve Vancouveru a s třiceti asistencemi je nejlepším nahrávačem v NHL.

Gólman Calgary Flames David Rittich v akci během utkání NHL s Montrealem.

Boston měl do utkání s Arizonou raketový náskok a skóroval hned z prvního útoku po patnácti sekundách hry, když se trefil Brad Marchand. Asistencí se na akci podílel David Pastrňák. Hosté stihli ale do první přestávky vyrovnat.

Ve druhé dvacetiminutovce už se Bruins utrhli na rozdíl dvou branek a v poslední části hry vedení zvýraznili na konečných 6:1. Ve 41. minutě se prosadil střelecky David Krejčí při přesilové hře, když po hezké kombinační akci zvyšoval na 4:1 a fanoušci nadšeně aplaudovali. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou pak český hokejista ještě vyšperkoval svou bilanci asistencí u gólu Anderse Bjorka.

Calgary slaví výhru na ledě Montrealu 3:2 v prodloužení. V brance vítězů čelil 37 střeleckým pokusům český gólman David Rittich. V útoku se Michael Frolík neprosadil, stejně jako na straně Montrealu Tomáš Plekanec. Hvězdou duelu byl Sean Monahan, autor dvou gólů Plamenů.

Spokojení mohli být i Češi v barvách Tampy Bay – obránce Andrej Šustr a útočník Ondřej Palát. I když si nepřipsali žádný kanadský bod, jejich tým zvítězil nad Coloradem 5:2.

To české opory St. Louis bodovaly při výhře nad Dallasem 3:0. Na první gól přihrával v první třetině Schennovi Jaškin. U akce, která skončila druhou trefou domácích, se v závěrečné třetině podílel přihrávkou pro změnu útočník Vladimír Sobotka. V poslední minutě pečetil vítězství Blues kanonýr Tarasenko a opět mu asistoval Sobotka.

Pittsburgh zvládl domácí bitvu s týmem New York Islanders až v prodloužení. Přitom ve 49. minutě vedli Tučňáci 3:1 a nezdálo se, že se bude hrát prodloužená. Ostrované nakonec ale srovnali a na kolena je dostal až v 62. minutě Matt Hunwick.

Na domácím ledě naplno bodovala v duelu plném zvratů i Florida. Panteři vedli nad Winnipegem 2:0, ale ve 25 minutě už prohrávali 2:3. Jenže náskok pak Jets také neudrželi. Zápas se lámal až v závěřečné části hry, kdy měli navrch hokejisté Floridy a celkově zvítezili 6:4. Český útočník Radim Vrbata se v barvách vítězů do statistik nezapsal.

Philadelphia šla v duelu s Vancouverem během první třetiny do vedení. A asistencí se na gólu podílel i český útočník Jakub Voráček, jenž tak bodoval už ve třetím utkání NHL v řadě a znovu přihrávkou. Další dvě asistenci si Voráček navíc připsal v během druhé dvacetiminutovky, po níž vedl tým Flyers 3:1. Nakonec Philadelphia vyhrála 4:1. Voráček je s třiceti asistencemi momentálně nejlepším nahrávačem v NHL.

Výsledky zápasů NHL
Boston – Arizona 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky: 34. a 40. Backes, 1. Marchand (Pastrňák), 41. Krejčí, 58. Heinen, 59. Bjork (Krejčí) - 18. Dvorak. Střely na branku: 32:21. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Backes, 2. Marchand, 3. Bergeron (všichni Boston).
Pittsburgh - NY Islanders 4:3 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 13. Guentzel, 48. Kessel, 49. Sheahan, 62. Hunwick - 26. Eberle, 56. Barzal, 59. Nelson. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.433. Hvězdy zápasu: 1. Hunwick, 2. Sheahan (oba Pittsburgh), 3. Barzal (NY Islanders).
Florida - Winnipeg 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)
Branky: 41. a 60. Trocheck, 3. Pysyk, 4. Ekblad, 36. Malgin, 50. Haley - 16. Ehlers, 18. Lowry, 25. Wheeler, 42. Laine. Střely na branku: 35:39. Diváci: 10.768. Hvězdy zápasu: 1. Haley, 2. MacKenzie (oba Florida), 3. Laine (Winnipeg).
Montreal - Calgary 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Carr, 31. Danault - 7. a 62. Monahan, 48. Hathaway. Střely na branku: 37:37. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 94,59 procenta. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Monahan (Calgary), 2. Carr (Montreal), 3. Ferland (Calgary).
Tampa Bay - Colorado 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky: 2. Stamkos, 14. Kunitz, 29. Naměstnikov, 45. Killorn, 57. Point - 2. Landeskog, 19. E. Johnson. Střely na branku: 32:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Naměstnikov, 3. Budaj (všichni Tampa Bay).
St. Louis - Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 14. B. Schenn (Jaškin), 46. Parayko (Sobotka), 60. Tarasenko (Sobotka). Střely na branku: 27:29. Diváci: 16.341. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Parayko, 3. B. Schenn (všichni St. Louis).
Vancouver - Philadelphia 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 40. Boeser - 15. Gostisbehere (Voráček), 21. Raffl (Voráček), 30. Giroux (Voráček), 59. Simmonds. Střely na branku: 37:26. Diváci: 16.515. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Boeser (Vancouver), 3. Giroux (Philadelphia).
Los Angeles - Ottawa 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 15. Pearson, 26. Iafallo, 57. D. Brown, 61. Doughty - 17. Duchene, 29. Pageau, 60. Dzingel. Střely na branku: 38:40. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. D. Brown, 3. Pearson (všichni Los Angeles).
San Jose - Carolina 5:4 v prodl. (0:3, 2:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 31. M. Karlsson, 38. J. Thornton (Hertl), 49. Couture, 52. Goodrow, 61. Burns - 10. a 15. Aho, 12. V. Rask, 35. Skinner. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16.947. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. J. Thornton (oba San Jose), 3. Aho (Carolina).