NY Islanders - Anaheim 4:5 PPKaše s Hertlem si v NHL připsali gól a asistenci, čtyřikrát rozhodovaly nájezdy, třikrát prodloužení

Hokejistům v NHL se nechtělo v řadě zápasů končit po šedesáti minutách. Prodloužení či dokonce nájezdy viděli fandové v sedmi z deseti hraných duelů. Z českých hokejistů dal o sobě nejvíce vědět Ondřej Kaše, jenž si při výhře Anaheimu připsal gól a k tomu přidal asistenci u vítězné trefy v prodloužení na ledě Islanders. Gól a asistenci u vítězné trefy zaznamenal i Tomáš Hertl ze San Jose. Jeho Žraloci vyhráli v prodloužení nad Vancouverem. Při nájezdech uspěl David Pastrňák, jenž pomohl Bostonu k výhře nad Winnipegem.

Český útočník Ondřej Kaše z Anaheimu Ducks (vpravo) slaví na ledě New Yorku Islanders v utkání NHL. Kaše si v utkání připsal gól a asistenci.

Boston zvítězil doma nad Winnipegem 2:1 po nájezdech. V dovednostní disciplíně se dostal ke slovu útočník David Pastrňák a ve druhé sérii srovnal na 1:1. O výhře Bruins pak rozhodl ve čtvrté sérii McAvoy. Druhý z Čechů v Bostonu – David Krejčí – do zápasu kvůli zranění nezasáhl.

Ďáblové z New Jersey sice vedli na Jezdci z New Yorku 1:0, ale pak nabrali manko. Prohrávali 1:2 a 2:3, nakonec ale i oni dovedli zápas do nájezdů. Na domácí straně se neprosadil český hokejista Pavel Zacha. Brankář Rangers Ondřej Pavelec proseděl zápas na střídačce v pozici náhradníka. Také v tomto duelu se rozhodlo ve čtvrté sérii nájezdů, kdy skóroval za Devils Brian Boyle.

Pittsburgh Penguins si to s Columbusem rozdal o vítězství také v samostatných nájezdech a Tučňáci mohli slavit také po čtvrté sérii nájezdů. V té se prosadil domácí obránce Kris Letang. Domácí tým prohrával, pak necelých pět minut před koncem po přesilovkové trefě Malkina vedl, ale náskok neudržel. Pětiminutové prodloužení vítěze neurčilo, až v nájezdech zajistil Penguins výhru Letang.

Poprali se Sedlák, Malkin i Crosby

V utkání byl vidět český hokejista Lukáš Sedlák, který se podruhé v kariéře pustil do bitky v NHL. Útočník vyzval k souboji Reavese, který už má na kontě v této sezóně pět bitek v zámořské soutěži a patří k největším rváčům. V pěstní výměně.rozdával rány jen Reaves, který rychle poslal Sedláka k ledu.

"Zapůsobil na mě, takové činy vyžadují hodně odvahy," komentoval kapitán Columbusu Nick Foligno aktivitu Sedláka. "Když vidíte mladíky, že se pustí do takového hráče, který je svou tvrdou hrou i bitkami dlouhodobě známý, dokazuje to, jak moc mu na týmu záleží. Myslím si, že nás to všechny nakoplo," dodal Foligno, který se v utkání pro změnu popral s Jevgenijem Malkinem. A v závěru druhé třetiny si v hromadné strkanici počínal velmi aktivně i Sidney Crosby.

Tampa Bay si v dovednostní disciplíně připsala výhru nad Ottawou 4:3 po nájezdech. Na straně vítězů se do statistik nezapsal útočník Ondřej Palát, nakonec ale mohl slavit. O výhře jeho týmu rozhodl ve třetí sérii Steven Stamkos.

Tým New York Islanders v prodloužení podlehl Anaheimu. Gólem a asistencí se na tom podílel český útočník Ondřej Kaše. Ten v první třetině zvyšoval na 2:0 pro hosty a pak také v prodloužení asistoval v prodloužení u vítězného zásahu švédského obránce Lindholma. Hosté se mohli radovat z vítězství 5:4. Lindholm v utkání zkompletoval hattrick, útočník Ryan Getzlaf si připsal čtyři asistence.

Hodně vidět byl český útočník Žraloků ze San Jose Tomáš Hertl. Jeho tým vyhrál v prodloužení 5:4 nad Vancouverem. Hertl se blýskl v závěru duelu. V 59. minutě využil přesilovku k vyrovnání na 4:4 a v prodloužení si připsal asistenci u vítězného gólu Kevina Labance.

Nashville na domácím ledě prohrál s Carolinou 1:4 a vše podstatné se událo už v první třetině, kdy padly všechny góly. Hosté vedli už 4:0 a bez problémů dosáhli na plný bodový zisk.

Dallas doma bez potíží zvítězil nad Chicagem 4:0. Čeští útočníci Radek Faksa a Martin Hanzal se do zápasových statistik ve vítězném týmu nezapsali, stejně jako Michal Kempný u poražených. Před vlastním publikem uspěl i Edmonton, který vyhrál nad St. Louis těsně 3:2. Útočníci Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin se v barvách hostů neprosadili.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Boston – Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 49. Krug, rozhodující sam. nájezd McAvoy - 50. Laine. Střely na branku: 33:38. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. McAvoy (oba Boston), 3. Hellebuyck (Winnipeg).
New Jersey - NY Rangers 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 52. a rozhodující sam. nájezd Boyle, 8. J. Moore, 37. Coleman - 10. Vesey, 12. Holden, 42. K. Hayes. Střely na branku: 48:28. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Coleman, 3. Palmieri (všichni New Jersey).
NY Islanders – Anaheim 4:5 po prodloužení (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 37. a 46. Tavares, 26. Barzal, 48. Ladd - 9., 33. a 65. H. Lindholm (na třetí O. Kaše), 10. O. Kaše, 59. Rakell. Střely na branku: 26:40. Diváci: 10 092. Hvězdy zápasu: 1. H. Lindholm (Anaheim), 2. Tavares (NY Islanders), 3. Getzlaf (Anaheim).
Pittsburgh – Columbus 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 43. Hörnqvist, 56. Malkin, rozhodující sam. nájezd Letang - 28. Dubois, 57. Panarin. Střely na branku: 42:31. Diváci: 18 625. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Bobrovskij (Columbus).
Tampa Bay – Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. Killorn, 36. Gourde, 52. Naměstnikov, rozhodující sam. nájezd Point - 7. B. Ryan, 35. Ceci, 46. Brassard. Střely na branku: 38:21. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman (Tampa Bay), 2. E. Karlsson (Ottawa), 3. Kučerov (Tampa Bay).
Nashville – Carolina 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)
Branky: 16. Fiala - 1. D. Ryan, 4. E. Lindholm, 5. Hanifin, 7. V. Rask. Střely na branku: 17 492. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin (Carolina), 2. Fiala (Nashville), 3. C. Ward (Carolina).
Dallas - Chicago 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 26. a 37. Seguin, 18. Jamie Benn, 22. Roussel. Střely na branku: 22:24. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Hamhuis, 3. Bishop (všichni Dallas).
Edmonton - St. Louis 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Branky: 51. Cammalleri, 57. McDavid, 60. Caggiula - 50. Thompson, 54. Berglund. Střely na branku: 35:36. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Caggiula, 2. McDavid, 3. Nurse (všichni Edmonton).
LA Kings - Colorado 2:1 po prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 51. Martinez, 61. D. Brown - 32. Landeskog. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. D. Brown, 2. Martinez (oba Los Angeles), 3. MacKinnon (Colorado).
San Jose – Vancouver 5:4 po prodloužení (1:1, 3:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. a 27. J. Thornton, 26. Meier, 39. Hertl, 62. Labanc (Hertl) - 2. Gaunce, 29. Virtanen, 37. Boeser, 43. D. Sedin. Střely na branku: 32:40. Diváci: 17 562. Hvězdy utkání: 1. J. Thornton, 2. Labanc, 3. Pavelski (všichni San Jose).