Philadelphia - Buffalo 4:1Voráček se přehoupl přes hranici 50 bodů, Pastrňák slaví další gól, asistoval i Palát

Jakub Voráček z Philadelphie se v NHL přehoupl přes hranici 50 bodů v sezóně. Český útočník přihrál v utkání s Buffalem na dva góly domácích hokejistů, kteří zvítězili 4:1. Výhru jim vychytal Michal Neuvirth, jenž si připsal 30 zásahů. Stejnou měrou jako Voráček přispěl k vítězství Tampy Bay 5:2 nad Detroitem Ondřej Palát. Svůj sedmnáctý gól vstřelil David Pastrňák z Bostonu, Bruins ale prohráli na ledě obhájce titulu Pittsburghu 5:6 v prodloužení.

Jakub Voráček (93) z Philadelphie dotírá na brankáře Buffala Robina Lehnera (40).

Jakub Voráček z Philadelphie se v NHL přehoupl přes hranici 50 bodů v sezóně. Český útočník přihrál v utkání s Buffalem na dva góly domácích hokejistů, kteří zvítězili 4:1. Výhru jim vychytal Michal Neuvirth, jenž si připsal 30 zásahů.

Voráček dosáhl padesátibodové hranice jako sedmý hokejista v tomto ročníku, potřeboval k tomu 42 zápasů. Pořadí nahrávačů v lize vede s 43 přihrávkami, k nimž přidal osm branek.

Buffalo na ledě Flyers vedlo, ale po gólu O'Reillyho z úvodu druhé třetiny rychle vyrovnal Gostisbehere a za další čtyři minuty otočil skóre Couturier po Voráčkově asistenci.

Další dva góly vstřelili domácí hráči v závěru do prázdné branky. Nejprve si zopakovali úspěšnou spolupráci Voráček a Couturier, pak se trefil ještě Provorov. Philadelphia si tak připsala třetí výhru za sebou.

Sedmnáctý gól Pastrňáka

Boston s Pittsburghem prohrával po první třetině 1:3, v té druhé ale rozjel v rozmezí od 28. do 38. minuty gólostroj. Čtyřmi brankami v řadě skóre otočil ve svůj prospěch. Tu třetí vstřelil David Pastrňák, který ve 33. minutě zachytil nepřesnou rozehrávku, objel branku a přesnou střelou prostřelil Jarryho v bráně. Po českém útočníkovi se ještě prosadil Backes a vyhnal Kanaďana na střídačku.

Změna v brankovišti Tučňákům pomohla. Murray už nepustil žádný gól a zároveň Malkin se Sheahanem srovnali skóre. Jednička klubu se ještě blýskla minutu před koncem, kdy chytila trestné střílení Marchandovi. V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Pittsburgh Malkin.

Čeští brankáři výhru nevychytali

Dvě asistence zaznamenal Ondřej Palát z Tampy Bay. Šestadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku zaokrouhlil počet nahrávek v letošní sezóně na dvacet. Lightning porazili Detroit, v jehož brance poprvé od 20. prosince nastoupil Petr Mrázek, 5:2.

Český brankář si připsal 19 zákroků a jeho úspěšnost byla 79,2 %.

Do hry se dostal i Ondřej Pavelec z New Yorku Rangers. Dvojka Jezdců dostala do utkání s Vegas přednost před stálicí mezi tyčemi Lundqvistem. Nicméně výhru zkušený gólman nevychytal, Rangers s nováčkem soutěže prohráli 1:2. Pavelec zneškodnil 31 střel a úspěšnost zákroků měl 94,1 %.

NHL:
New York Islanders - New Jersey 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 16. A. Lee, 31. Beauvillier, 48. Aho, 56. Clutterbuck, rozhodující sam. nájezd B. Nelson - 25. a 37. Zajac, 43. M. Wood, 44. T. Hall. Střely na branku: 38:46. Diváci: 15.136. Hvězdy zápasu: 1. Aho (Islanders), 2. Zajac (New Jersey), 3. Halák (Islanders).
Philadelphia - Buffalo 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 28. a 59. Couturier (na obě Voráček), 24. Gostisbehere, 60. Provorov - 22. R. O'Reilly. Střely na branku: 29:31. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval jeden gól z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Diváci: 19.662. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Couturier (oba Philadelphia), 3. R. O'Reilly (Buffalo).
Chicago - Edmonton 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Schmaltz (Rutta), 10. DeBrincat (Kämpf), 40. Saad, 50. Oesterle - 25. Nurse. Střely na branku: 29:33. Diváci: 21.901. Hvězdy utkání: 1. A. Forsberg, 2. Saad, 3. J. Toews (všichni Chicago).
Winnipeg - San Jose 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 40. a 57. Perreault, 13. Hendricks, 32. Daňo - 35. Couture. Střely na branku: 30:32. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Hendricks, 2. Hellebuyck, 3. Copp (všichni Winnipeg).
Columbus - Florida 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. N. Foligno, 38. Dubois, rozhodující sam. nájezd J. Anderson - 21. Huberdeau, 59. Barkov. Střely na branku: 48:44. Diváci: 16.535. Hvězdy utkání: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Reimer (Florida), 3. Dubois (Columbus).
Montreal - Vancouver 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 10. Alzner, 23. Galchenyuk, 49. Gallagher, 59. P. Byron, 60. Pacioretty - 34. D. Sedin, 43. Del Zotto. Střely na branku: 45:36. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Gallagher, 2. Alzner (oba Montreal), 3. D. Sedin (Vancouver).
Detroit - Tampa Bay 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 24. Nyquist, 44. Abdelkader - 40. a 57. Gourde (na druhou Palát), 9. Girardi, 15. T. Johnson (Palát), 54. Kučerov. Střely na branku: 36:24. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval pět gólů z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 79,2 procenta. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Gourde (Tampa Bay), 2. Nyquist (Detroit), 3. Girardi (Tampa Bay).
Pittsburgh - Boston 6:5 v prodl. (3:1, 1:4, 1:0 - 1:0)
Branky: 40. a 63. Malkin, 4. Oleksiak, 12. Kessel, 14. Letang, 43. Sheahan - 2. Spooner, 28. Marchand, 29. Acciari, 33. Pastrňák, 38. Backes. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.553. Hvězdy utkání: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Marchand (Boston).
Washington - St. Louis 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 14. Connolly, 49. Ovečkin, 51. Eller, 65. Bäckström - 22. Tarasenko, 26. Steen, 56. Gunnarsson. Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Bäckström, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Steen (St. Louis).
Vegas - NY Rangers 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 18. Neal, 49. W. Karlsson - 14. Zibanejad. Střely na branku: 34:29. Ondřej Pavelec odchytal za NY Rangers 58:01 minut, inkasoval dva góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Diváci: 18.234. Hvězdy utkání: 1. W. Karlsson, 2. M.-A. Fleury, 3. Neal (všichni Vegas).