Balaštík a Hejduk vstřelili v přípravě na NHL vítězné góly

NEW YORK

Čeští hokejoví útočníci Jaroslav Balaštík a Milan Hejduk zařídili v úterních přípravných utkáních na nový ročník NHL výhry svých týmů. Balaštík pomohl k vítězství Columbusu nad Buffalem přesilovkovou trefou v 31. minutě a navíc si připsal i asistenci u čtvrtého gólu Geoffa Pratta. Stejným výsledkem 4:1 zvítězilo i Colorado nad Dallasem a Hejduk se prosadil už v 9. minutě rovněž v početní převaze.

Columbus sice v druhé třetině otočil stav utkání s Buffalem, ale přišel o ruského útočníka Sergeje Fjodorova, který si po nárazu do mantinelu poranil rameno. Za Blue Jackets bodoval i David Výborný, který asistoval u třetí branky Ansona Cartera.

České útočné duo v Edmontonu Aleš Hemský a Petr Sýkora se také výrazně podílelo na domácím vítězství nad Phoenixem 3:1. Postaralo se totiž v úvodní třetině o obě branky letošního finalisty Stanleyova poháru. Nejdříve Hemský se Sýkorou vypracovali v 9. minutě úvodní branku pro Roba Schrempa a za sedm minut po jejich spolupráci skóroval i Raffi Torres. Oilers tak vyhráli i svůj třetí přípravný zápas.

New York Rangers v premiérovém duelu zdolali New Jersey 3:1 a z početné české kolonie v týmu Jezdců nastoupili jen nově příchozí beci Karel Rachůnek a Martin Richter. Další opory včetně Jaromíra Jágra odpočívaly. Dres Devils rovněž neoblékl v úterý Patrik Eliáš.

V prvním přípravném zápase Detroitu se neobjevil ani brankář Dominik Hašek a Red Wings prohráli na ledě Minnesoty 2:3. Za Wild se prosadili střelecky jen Slováci - Marián Gáborík se trefil dvakrát a Pavol Demitra jednou.

Columbus - Buffalo 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 30. Nash, 31. Balaštík, 46. Carter (Výborný), 47. Platt (Balaštík) - 21. Hecht.
Colorado - Dallas 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Brunette, 9. Hejduk, 19. Wolski, 47. Liles - 18. Zubov (Modrý).
Minnesota - Detroit 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 1. a 46. Gáborík, 2. Demitra - 17. Franzén, 28. Devereaux.
Edmonton - Phoenix 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 9. Schremp (Hemský, Sýkora), 16. Torres (Sýkora, Hemský), 26. Petersen - 37. Gratton.
Calgary - Vancouver 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 32. Amonte, 57. Cracknell, 59. Langkow - 21. Green.
Pittsburgh - Ottawa 2:5 (0:0, 0:3, 2:2), hráno v Halifaxu
Branky: 46. Dixon, 56. Crosby - 21. a 49. Heatley, 26. Bass, 35. Eaves (Barinka), 59. Hamel.
New Jersey - New York Rangers 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)
Branky: 12. Pihlman - 5. Betts, 8. Hall, 10. Dubinsky.
Montreal - Boston 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Branky: 22. Ryder, 47. Latendresse (Bonk) - 11. a 53. Sturm, 12. Mowers (Kalus), 20. Mara, 28. Chára.
Chicago - St. Louis 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Bochenski, 27. Aucoin (Vrbata).
Los Angeles - San Jose 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 56. Blake - 13. Carle, 18. Clowe, 45. Pavelski.