Milan Michálek zařídil hattrickem výhru San Jose

NEW YORK

Český hokejista Milan Michálek vystřílel hattrickem ve čtvrtečním přípravném utkání na nový ročníku NHL výhru San Jose nad Vancouverem 4:3. Jednadvacetiletý útočník se trefil v každé třetině a gólem v 58. minutě zápas rozhodl. Výrazně se prosadil i Jiří Hudler z Detroitu, přesto domácí porážce s Coloradem 2:3 po samostatných nájezdech nezabránil.

Dvaadvacetiletý centr si připsal gól i asistenci, jako jediný se z hráčů Red Wings prosadil i při samostatných nájezdech, ale v nich rozhodl Paul Stastny.

Stejně jako ve středu se trefil i Rostislav Olesz z Floridy, která prohrála v Chicagu 2:3 v prodloužení. Brankář Tomáš Vokoun v Memphisu sledoval celých šedesát minut kanonádu svých spoluhráčů a sám inkasoval jednou, takže Nashville rozdrtil Columbus 8:1.

Michálek začal svůj střelecký den již po 90 vteřinách utkání, kdy potrestal vyloučení Mattiase Öhlunda.

V polovině utkání zvýšil nejlepší kanonýr uplynulého ročníku NHL Jonathan Cheechoo a Michálek v 33. minutě upravil úspěšnou dorážkou už na 3:0. Canucks sice dokázali vyrovnat, ale poslední slovo měl opět mladý český útočník, který po přihrávce Marka Smitha najel před Wada Flahertyho a dovršil hattrick.

Hudler uspěl v nájezdech

Hudler, jenž přes produktivní sezóny na farmě v Grand Rapids moc příležitosti v Detroitu nedostal, nejdříve v 16. minutě asistoval v přesilovce u branky švédského obránce Nicklase Lidströma a po vyrovnání Marka Rycrofta v 44. minutě dostal Red Wings opět do vedení. Asistenci si připsal i Robert Lang.

Brett McLean ale vynutil prodloužení a nájezdy, při nichž se za Detroit trefil jen Hudler, zatímco Lidström a Lang neuspěli. Za Colorado neproměnil nájezd pouze Tyler Arnason; Wojtek Wolski a dvacetiletý syn slovenské legendy Petera Šťastného Paul překonali brankáře Joeye MacDonalda. Ten se v utkání vystřídal s Chrisem Osgoodem, takže český gólman Dominik Hašek odpočíval.

Nashville smetl Columbus

Vokoun odchytal první zápas od začátku dubna, kdy začal podstupovat léčbu problémů s ucpanými cévami v oblasti pánve. Mistr světa z Vídně z loňského roku inkasoval pouze v 35. minutě, kdy přesilovou hru Blue Jackets využil Alexandre Picard. Nashville už v té době vedl 5:0. V rozmezí 3. a 8. minuty čtyřikrát překonal finského gólmana Fredrika Norrenu, jehož v 30. minutě nahradil Tomáš Pöpperle. Ten však lovil puk z branky rovněž čtyřikrát - překonali ho v druhé části Alexandr Radulov a v závěrečné Darcy Hordichuk a dvakrát Ramzi Abid, který tak dovršil hattrick.

Obránce Roman Hamrlík asistoval u obou tref Matthewa Lombardiho, díky nimž Calgary vedlo už v 9. minutě nad Edmontonem 2:0, jenže letošní finalista Stanleyova poháru otočil vývoj a nakonec vyhrál 4:3 v prodloužení.

Čeští hokejisté byli i u obou branek St. Louis, které však prohrálo na ledě Minnesoty 2:5. V polovině úvodního dějství vyrovnal za přispění Petra Čajánka Keith Tkachuk a za dvě minuty po asistenci Romana Poláka získal vedení 2:1 pro Blues Lee Stempiak, ale výhru Wild opět řídilo slovenské duo Marián Gáborík a Pavol Demitra. Oba si připsali po třech bodech za gól a dvě asistence.

Philadelphia - New Jersey 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 5. Carter, 27. Gagne - 57. Clarkson.
Nashville - Columbus 8:1 (4:0, 1:1, 3:0), hráno v Memphisu
Branky: 5., 50. a 55. Abid, 3. Lehtonen, 6. Peverley, 7. Timonen, 32. Radulov (Erat, Židlický), 48. Hordichuk - 35. Picard. Tomáš Vokoun (Nashville) odchytal 60 minut, připsal si 30 úspěšných zákroků a inkasoval jednu branku; Tomáš Pöpperle (Columbus) odchytal 30 minut, připsal si 15 úspěšných zákroků a inkasoval čtyři branky.
Calgary - Edmonton 3:4 v prodl. (3:2, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. a 9. Lombardi (na obě Hamrlík), 40. Iginla - 11. Pouliot, 18. Thoresen, 22. Stoll, 64. Horcoff.
Minnesota - St. Louis 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 8. a 37. Rolston, 33. Nummelin, 36. Gáborík, 58. Demitra - 10. Tkachuk (Čajánek), 12. Stempniak (R. Polák).
Chicago - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 5. a 61. Smolinski, 33. Vandermeer - 38. Olesz, 58. Booth.
San Jose - Vancouver 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 2., 33. a 58. M. Michálek, 30. Cheechoo - 40. Hansen, 52. D. Sedin, 54. H. Sedin.
Detroit - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. Lidström (Hudler), 44. Hudler (Lang) - 31. Rycroft, 48. McLean, rozhodující sam. nájezd P. Stastny.