Hudler přispěl proměněným nájezdem k vítězství Detroitu

Český útočník Jiří Hudler přispěl proměněným samostatným nájezdem v rozstřelu k výhře hokejistů Detroitu 3:2 v Torontu. Porážce kanadského celku v závěrečný den příprav na sezónu NHL nezabránili ani produktivní čeští obránci Pavel Kubina a Tomáš Kaberle, kteří se zapsali do statistik.

Letní posila z Tampy Bay Kubina otevřela skóre již ve 3. minutě, po dvou gólech Red Wings však musel kapitán Mats Sundin po přihrávce Kaberleho zachraňovat prodloužení.

Po bezbrankové pětiminutovce se v nájezdech prosadili Hudler a Švéd Henrik Zetterberg, jenž duel rozhodl. Chrise Osgooda, jenž tentokrát dostal v brance Detroitu přednost před Dominikem Haškem, překonal z penalty jen Sundin.

Vítězně naladěni vstoupí ve středu 4. října do sezóny majitelé Stanley Cupu z Caroliny, kteří si na závěr přípravného období odvezli výhru 4:2 z Washingtonu. Dvakrát se v dresu Hurricanes trefil Ray Whitney.

Výsledky:
Washington - Carolina 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Branky: 42. Heward, 44. Clymer - 16. a 48. Whitney, 6. Cole, 54. Staal.
Toronto - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 3. Kubina, 51. Sundin (T. Kaberle) - 15. Draper, 30. D. Markov, rozhodující sam. nájezd Zetterberg.