St. Louis - Chicago 3:4

Nečekaný kolaps! Sobotka s Jaškinem hazardují s účastí v bojích o Stanley Cup

5. dubna 2018 04:44 - New York/Praha
(Aktualizováno: 5. dubna 2018 07:27)

Hororovou koncovku měl pro hokejisty St. Louis jejich domácí zápas s Chicagem. Tým Blues s českými hráči Vladimírem Sobotkou a Dmitrijem Jaškinem směřoval k výhře, jenže poslední třetinu nezvládl a devět sekund před koncem pak utkání ztratil. To může znamenat pro poražené nečekanou komplikaci v bitvě o postup do play off zámořské soutěže. Český útočník Ondřej Kaše pak vstřelil vítězný gól Anaheimu v duelu s Minnesotou. Tým Ducks vyhrál 3:1 a Kaše byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Jeff Curry, Reuters

Bitvu posledních dvou týmů Atlantické divize vyhrála Ottawa na ledě Buffala. Šavle sice gólově udeřily jako první už po třiceti sekundách, jenže v konečném účtování body brali Senátoři. Skóre ve svůj prospěch otočili už do konce první třetiny a pak už zápas nepustili. Domácí tým se ještě v závěru za stavu 2:3 snažil o hru bez brankáře, Burrows však trefou do prázdné klece definitivně zpečetil necelých čtyřicet sekund před koncem vítězství Ottawy. Český útočník Filip Chlapík si připsal asistenci u vítězné trefy Senátorů, kterou zaznamenal Dzingel.

Hokejisté St. Louis rozehráli utkání s Chicagem skvěle. Ještě po dvou třetinách vedli 3:2, ale v poslední dvacetiminutovce přišel kolaps. Ve 49. minutě DeBrincat vyrovnal a zdálo se, že utkání půjde do prodloužení. Jenže devět sekund před koncem hosté šokovali hráče i fanoušky Blues rozhodující trefou. Když se v přesilovce prosadil Keith.

St. Louis tak zůstává v Centrální divizi na páté příčce, která na postup do play off nestačí. Za Coloradem však zaostávají jen o bod. V dresu Blues se tentokrát neprosadili Vladimír Sobotka ani Dmitrij Jaškin. Chicago, za které nebodovali Jan Rutta ani David Kampf, je ve stejné divizi poslední bez naděje na účast v bojích o Stanley Cup.

Anaheim doma zvládl souboj s Minnesotou. Ducks sice prohrávali 0:1, ale ve druhé polovině zápasu už stříleli branky jen domácí. Vítězný gól dal v 57. minutě český útočník Ondřej Kaše. Výhru pečetil zásahem do prázdné branky v čase 57:47 Cogliano.

Výsledky NHL
Buffalo - Ottawa 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 1. O'Reilly, 37. Okposo - 3. McCormick, 7. Duchene, 24. Dzingel (Chlapík), 60. Burrows. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18 919. Hvězdy zápasu: 1. Dzingel, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Okposo (Buffalo)
St. Louis - Chicago 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 5. Bortuzzo, 21. B. Schenn, 26. Tarasenko - 9. Martinsen, 31. Hillman, 49. DeBrincat, 60. Keith. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18 935. Hvězdy zápasu: 1. Keith (Chicago), 2. Tarasenko, 3. B. Schenn (oba St. Louis).
Anaheim - Minnesota 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 33. N. Ritchie, 57. O. Kaše, 58. Cogliano - 27. Dumba. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17 495. Hvězdy zápasu: 1. R. Miller, 2. O. Kaše, 3. Manson (všichni Anaheim).