Živě

Malkin se konečně dočká premiéry v NHL

17. října 2006 16:16 - PITTSBURGH

Naděje ruského hokeje Jevgenij Malkin by se měl ve středečním zápase proti New Jersey Devils dočkat svého vytouženého debutu v NHL. Po jeho dramatickém útěku od tehdejšího zaměstnavatele z Magnitogorsku se jeho premiéra v dresu Pittsburghu odložila z 20. září, kdy zámořská soutěž startovala, protože se Malkin v přípravě zranil.

V průběhu druhého přípravného utkání Penguins proti Philadelphii, prvního, do nějž Malkin zasáhl, se dvacetiletý útočník srazil se spoluhráčem Johnem LeClairem a vykloubil si rameno. Pittsburský klub na jeho návrat do sestavy čeká, výkony Penguins se totiž zatím střídají jako den a noc.

Přinejmenším bude mít trenér Michel Therrien konečně k dispozici sestavu podle svých plánů. "Když jsme o něj přišli, tak jsme se snažili najít různé kombinace ve snaze o co nejproduktivnější útočnou sílu. Ale nyní se můžeme vrátit k původním plánům, což také uděláme, poněvadž souhra Malkina, Malonea a Recchiho v tréninkovém kempu se mi opravdu líbila," řekl Therrien deníku Pittsburgh Post-Gazette. Koučova slova potvrdil i pondělní trénink, na němž uvedená trojice hrála opět spolu.

Malkinovo rameno testovali spoluhráči

Sám Malkin je rád, že si premiéru prožije na domácím kluzišti v Mellon Areně, přestože v hledišti nebudou jeho rodiče. Zároveň se těší na své spoluhráče z útoku. "V tréninkovém kempu to byla taková ta správná chemie, která fungovala. Nyní se pokusíme o to, aby se vrátila. Pokud se tak stane, bude to skvělé," uvedl Malkin.

Druhý hráč draftu 2004 je nejen technicky nadaným hokejistou, ale vyznává i nesmlouvavou hru v osobních soubojích. Právě toho se s ohledem na jeho rameno někteří obávají, mezi ně však nepatří Ryan Malone. Ten totiž se spoluhráčem Royem podrobil Malkina ostrému testu. "Na konci tréninku jsme do něj naráželi a různě po něm skákali. Takže kdyby se necítil dobře, ještě by nenastupoval," řekl s úsměvem Malone.

Také zkušený Mark Recchi, druhé křídlo ze zamýšleného útoku, doufá, že Malkin ofenzivě Penguins vydatně pomůže. "Musíme se zlepšit v útoku. Ale když máte vyrovnaný tým, v němž mohou kdykoli skórovat všechny čtyři řady, tak to je rázem o něčem jiném. Zároveň nesmíme zapomínat na to, že zápasy se vyhrávají především dobrou obranou, takže se nesmíme nechat unést," doplnil Recchi.

ČTK, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..