Vokoun vychytal Rangers, Havlát opět skóroval

NEW YORK

Osmatřicet střel vyslali hokejisté New York Rangers na branku Nashvillu, všechny však pochytal český gólman Tomáš Vokoun a připsal si první letošní čisté konto. Po prvních dvou zápasech, kdy inkasoval dohromady třináct branek, se tak Vokoun ukazuje opět v dobré formě. K vítězství Predators 3:0 přispěli jeho krajané Martin Erat a Marek Židlický, kteří asistovali u prvního gólu.

Nashville se díky výhře odpoutal z posledního místa centrální divize a je znovu připraven bojovat o play-off. Erat se Židlickým asistovali v Madison Square Garden u první branky utkání v 11. minutě v podání Jasona Arnotta. Druhou branku přidal Scott Nichol zhruba v polovině zápasu a střelecký účet završil necelé dvě minuty před koncem v přesilovce Smithson. Nashville v každé třetině Rangers přestřílel.

Martin Havlát vstřelil proti Montrealu gól už po 49 vteřinách a díky své sedmé brance v sezóně stále vede s třinácti body kanadské bodování NHL. O těsném vítězství 2:1 rozhodl ve třetí třetině Bryan Smolinski, který stejně jako Havlát přišel do Chicaga v létě z Ottawy.

"Každé vítězství nám přidává na sebedůvěře," řekl po zápase Havlát. "Jsme hodně šťastní za druhý gól, kdy skvělou práci odvedl Tony Salmelainen a ´Smoke´byl ve správnou chvíli na správném místě. Pak už jsme dobrou defenzívou kontrolovali hru," komentoval vítěznou trefu.

Prosadili se i Hejduk a Eliáš

Hvězda Toronta Mats Sundin dostal před zápasem s Coloradem ocenění od klubu za jeho 500 branek v NHL, ale zápas mu moc radosti neudělal. Colorado vyhrálo 4:1, poslední branku hostí vstřelil Milan Hejduk. Největšími hvězdami zápasu byli autor dvou branek obránce John-Michael Liles a slovenský gólman Peter Budaj, jenž pustil za svá záda jen střelu Battaglii už ve třetí minutě utkání.

Kapitán New Jersey Patrik Eliáš zařídil vítězství svého týmu na ledě Pittsburghu, když v poslední třetině přihrál na vítěznou branku Langenbrunnerovi. Za domácí dokázal skórovat pouze ruský talent Jevgenij Malkin, pro nějž to byl vůbec první zápas v NHL.

Haška třikrát překonali v přesilovce

Dominik Hašek udržel čisté konto na ledě Anaheimu jen v první třetině, pak mu domácí Kačeři nasázeli tři branky z přesilových her. Nejprve jej dělovkou z dálky překonal Getzlaf, pak se střelou zápěstím trefil O´Brien, a minutu před koncem druhé části se ještě zblízka prosadil Kunitz.

Jako poslední Haška překonal ve třetí třetině Corey Perry, jenž si v zápase kromě gólu připsal i dvě asistence. Čisté konto brankáři Anaheimu Giguerovi pokazil v 55. minutě svým prvním gólem v NHL slovenský útočník Tomáš Kopecký.

New York Rangers - Nashville 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 11. Arnott (Erat, Židlický), 30. Nichol, 39. Smithson. Zásahy brankářů: Lundqvist 27/3 -  Tomáš Vokoun 38.
Washington - Florida 5:2 (5:1, 0:0, 0:1)
Branky: 2. Semin, 8. Clark, 12. Heward, 13. Beech, 15. Bradley - 6. Stümpel, 49. Horton. Zásahy brankářů: Kölzig 36/2 - Belfour 14/1, Auld 12/4.
Toronto - Colorado 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Battaglia - 36. a 47. Liles, 10. McLean, 58. Hejduk. Zásahy brankářů: Raycroft 26/4 - Budaj 28/1.
Chicago - Montreal 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 1. Havlát, 42. Smolinski - 18. Higgins. Zásahy brankářů: Chabibulin 29/1 - Aebischer 23/2.
Pittsburgh - New Jersey 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 39. Malkin - 24. Pandolfo, 50. Langenbrunner (Eliáš). Zásahy brankářů: Fleury 34/2 - Brodeur 38/1.
Los Angeles - Minnesota 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 19. O'Sullivan - 11. Rolston, 61. Gáborík. Zásahy brankářů: Cloutier 27/2 - Fernandez 35/1.
Anaheim - Detroit 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 29. Getzlaf, 31. O'Brien, 39. Kunitz, 54. Perry - 55. Kopecký. Zásahy brankářů: Giguere 22/1 - Dominik Hašek 31/4.