Vaněček vychytal podruhé v sezoně v AHL čisté konto

20. března 2019 11:46 - Hershey

Český hokejový brankář Vítek Vaněček z Hershey udržel podruhé v sezoně v nižší zámořské soutěži AHL čisté konto. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu přispěl v úterý 17 úspěšnými zákroky k vítězství farmy Washingtonu doma nad Wilkes-Barre/Scranton 1:0 v prodloužení a byl zvolen třetí hvězdou utkání.

 

Petr Horník, Právo

Vaněček si připsal ve 103. zápase v AHL v kariéře devátou nulu. V této sezoně za Hershey odchytal 31 utkání s průměrem 2,76 branky na zápas a s úspěšností zákroků 90,2 procenta.

Vicemistr světa do 18 let z roku 2014, jehož si Washington vybral v témže roce v druhém kole draftu na 39. místě, stále čeká na premiéru v NHL v dresu loňského vítěze Stanleyova poháru. Je v posledním roce tříletého nováčkovského kontraktu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.