Živě

Hvězda se loučí! Radivojevič ukončil kariéru

20. března 2019 23:00 - Trenčín

Mistr extraligy s Libercem Branko Radivojevič ukončil ve středu v 38 letech úspěšnou hráčskou kariéru. Jeho současný klub Dukla Trenčín totiž vypadl ve čtvrtfinále slovenské hokejové Tipsport ligy s HK Nitra 2:4 na zápasy.

 

www.hcslovan.sk

Radivojevič loni přivedl Duklu až do finále slovenské ligy, kde podlehla Banské Bystrici. „Šesté utkání proti Nitře bylo mým posledním. Samozřejmě, raději bych končil vítězstvím a s pohárem nad hlavou, ale takový je hokej. Jsem moc rád, že jsem mohl ukončit kariéru tam, kde jsem ji začal," řekl útočník po utkání novinářům.

Bývalý hráč Liberce chce zůstat u trenčínského hokeje. „Myslím, že mám co nabídnout. V nejbližších dnech si sedneme s vedením a prodiskutujeme, co dál," dodal osmatřicetiletý útočník. „Svou kariéru jsem si moc užil, ale začíná nový život. Už i tělo říká, že stačí. Mám tři děti a je čas se jim věnovat," uvedl.

Liberecký útočník Branko Radivojevič a trenér Filip Pešán během extraligové bitvy se Spartou.

Vlastimil Vacek, Právo

Radivojevič se prosadil i v zámoří, kde hrál v NHL za Phoenix, Philadelphii a Minnesotu. V NHL odehrál 399 duelů s bilancí 52 branek a 68 gólových přihrávek. V 31 zápasech play off přidal dva góly a asistenci. Po návratu do Evropy si zahrál také KHL a tři sezony odehrál v Liberci. „Titulu v Liberci si moc vážím. Byl to můj jediný klubový," připomněl Radivojevič.

Ve slovenském dresu získal dvakrát bronz ze světových šampionátů v letech 2003 a 2012 v Helsinkách. „Reprezentace byla nejvíc. Jediné, co mě mrzí, že nám nevyšel bronz na olympiádě ve Vancouveru," dodal Radivojevič.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.