Česko - Švédsko 6:1Čeští parahokejisté vyhráli na MS i druhý zápas

Ostrava

Čeští parahokejisté ovládli i druhý zápas na mistrovství světa v Ostravě, po výhře nad Švédskem 6:1 vedou skupinu B a mají jistý postup do čtvrtfinále. V úterý se tým vedený trenérem Jiřím Břízou utká s rovněž doposud neporaženou Itálií o první místo.

I druhý český zápas měl na severu Moravy skvělou atmosféru, do Ostravar areny tentokrát zavítalo téměř 5000 diváků. Domácí se dostali do vedení už po 94 sekundách, kdy otevřel skóre Jiří Raul. Švédové se prosadili jen jednou, na 1:2 snížil ještě v první třetině Niklas Ingvarsson.

Češi ale ještě před koncem první třetiny opět zvýšili vedení a nakonec bez větších problémů získali tři body. Dvěma góly se na výhře podílel Michal Geier.

Mistrovství světa v parahokeji v Ostravě:
Skupina A:
Norsko - Kanada 2:14 (0:6, 1:7, 1:1)
USA - Korea 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Skupina B:
Česko - Švédsko 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky: 5. a 41. Geier, 2. Raul, 15. Doležal, 20. Krupička, 40. Hábl - 11. Ingvarsson.
Japonsko - Itálie 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)