Živě

Budoucí hvězda NHL? Americký supertalent překonal Ovečkinův rekord

29. dubna 2019 19:36 - Örnsköldsvik/Praha

Další výjimečný talent jedné generace? Sedmnáctiletý americký hokejista Jack Hughes zářil na letošním MS do 18 let ve Švédsku. Mladík ovládl kanadské bodování, když si na turnaji připsal 9 gólů a 11 asistencí. Společně s bodovým zápisem z předchozího mistrovství překonal rekord ruského bohatýra Alexandra Ovečkina z let 2002 a 2003.

 

Twitter

Předpokládaná jednička draftu 2019 Hughes na letošním mistrovství osmnáctek řádil jako uragán. Jeho 9 gólů a 11 asistencí mu vyneslo titul nejproduktivnějšího hráče letošního turnaje. Americkému výběru to tentokráte stačilo na bronzovou medaili, v boji o třetí místo porazil Kanadu poměrem 5:2.

Svou bilanci v juniorském týmu do 18 let na MS zakončil Hughes na 32 bodech, což je o jeden bod víc než v letech 2002 a 2003 v osmnáctkách získal současný kapitán hokejistů Washingtonu Ovečkin. V rekordním zápisu bodů získaných na jednom turnaji udržel prvenství Nikita Kučerov, který jich v roce 2011 získal 21.

„Je to skvělý turnaj, vynikající podnik," řekl mladík novinářům v dějišti mistrovství ve švédském Örnsköldsviku. „Jsem šťastný, že můžu hrát podruhé a je skvělé být na čele bodování," nechal se slyšet Američan.

Americký výběr mladíků bronzem natáhl svou úctyhodnou sérii. Na mezinárodním vyvrcholení sezony získali hokejisté USA medaili šestnáctkrát po sobě. V létě čeká Hughese draft NHL. Právo první volby drží v ruce New Jersey Devils. Ještě před tím by se supertalent mohl představit hokejovým fanouškům během nadcházejícího MS na Slovensku, kde by si zahrál po boku svého staršího bratra Quinna Hughese.

pb, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.